Wystawa „No Time” Roberta Sosnowskiego to nie tylko obrazy oraz rzeźby, ale i warsztat nieco eksperymentalny. Tematem prac jest „coś, przed czym w świecie nic nie uciecze”.

Czym jest czas? Czy można go cofnąć? Czy można go zwolnić lub zatrzymać? Wiele osób, a wśród nich – artysta i autor wystawy – Robert Sosnowski zastanawia się nad zagadkami czasu. Swoją wystawą R. Sosnowski zachęca zwiedzających do kontemplacji tego pojęcia i do polemiki z koncepcją niby oczywistą, nieubłaganą i wszechobecną.

Ekspozycja, otwarta w piątek, 25 lutego w Galerii Sztuki „Stara Łaźnia” w Suwałkach pozwala również na interakcję i wcielenie się w rolę Odwróconego Zegarmistrza. Kim jest Odwrócony Zegarmistrz? Każdy może nim zostać. Robert Sosnowski tę „usługę” przetestował przed wernisażem z młodymi suwalczanami, podczas porannych warsztatów. W trakcie wernisażu do zdobywania szlifów w tym ekscentrycznym fachu zachęcił również dorosłych uczestników wydarzenia. Artysta daje gwarancję na usługę. Zapewnia, że jeśli zostanie ona wykonana rzetelnie, zegarek nie naprawi się przez co najmniej 12 miesięcy. Imadło, piła i młotek – dostępne są na miejscu. Zegarek można przynieść własny. Do dzieła!

O wystawie i pomysłach na „zatrzymanie” czasu mówi Robert Sosnowski:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj