„Inni ludzie” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej to filmowa adaptacja powieści Doroty Masłowskiej, ze zdjęciami Bartosza Bieńka i muzyką Auera. W „Cinema Lumiere” film będzie można obejrzeć od 18 marca.

Projekt „Inni ludzie” jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Aleksandry Terpińskiej. Warto jednak pamiętać, że już wcześniej odnosiła sukcesy ze swoimi krótkometrażowymi produkcjami. Jej „Najpiękniejsze fajerwerki ever” otrzymały Rail d’Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 r. Szlify reżyserskie zdobywała jako asystentka Wojciecha Smarzowskiego przy filmach takich jak: „Kler”, „Wołyń”, „Pod mocnym aniołem”.

„Inni ludzie” w nowatorski i bezkompromisowy sposób prowadzą nas przez świat głównych bohaterów – współczesną Warszawę, Polskę. Towarzyszy im hipnotyzujący beat skomponowany przez Auera, który staje się mantrą i osią narracji. Auer jest jednym z ważniejszych polskich producentów muzycznych. Artysta znany jest z solowych występów oraz współpracy z Koka Beats, labelem Pezeta, m.in. przy okazji „Muzyki Współczesnej” czy kawałka „Nisko jest niebo” Pezet feat Kayah.

Ten film to historia o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Sebastian Fabijański).

Na pierwszy rzut oka bohaterowie nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka, żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię, ale wciąż mieszka z matką w blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

„Innych ludzi” zagrali: Jacek Beler jako Kamil (Ślepnąc od świateł, Wataha), Magdalena Koleśnik jako Aneta, dziewczyna Kamila (Rojst, Miasto 44), Sonia Bohosiewicz jako Iwona, kochanka Kamila (Wojna polsko-ruska, Obława), Sebastian Fabijański jako narrator (Kamerdyner, Pitbull. Niebezpieczne kobiety), Marek Kalita jako Maciek, mąż Iwony (Drogówka, Czerwony pająk) i Beata Kawka jako matka Kamila (Pitbull. Nowe porządki, Służby specjalne).

Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę MADANTS. Śmieja-Rostworowska pracowała przy „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego i „Obywatelu Jonesie” Agnieszki Holland. W 2018, firma współprodukowała „High Life” Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche, w 2020 r. „Szarlatana” Agnieszki Holland.  Aktualnie spółka pracuje również nad anglojęzycznym debiutem Agnieszki Smoczyńskiej „Ciche siostry” z Letitią Wright (Black Panther) w jednej z głównych ról.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu INNI LUDZIE w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, wystarczy do 15 marca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl prawidłową odpowiedź na pytanie: Jakie powieści Doroty Masłowskiej doczekały się ekranizacji?

Bilety wygrywają: Małgorzata Wasilewska i Ewa Laszkowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj