Ósmy dzień marca zawsze jest szczególnie fetowany przez suwalskie instytucje kultury. W tym roku tocząca się od kilkunastu dni wojna, dramatyczne wydarzenia za naszą wschodnią granicą, zajęły umysły wszystkich.

I w święto pań o tym wspomniano, jako że za dwa dni, 10 marca, odbędzie się w SOK-u koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc ofiarom wojny. Dlatego też wyjątkowy utwór rozpoczął wieczór – przybyli na stojąco wysłuchali hymnu Ukrainy:

08 III 2022; Suwalski Ośrodek Kultury, Koncert piosenek z repertuaru Anny German na Dzień Kobiet, Wykonanie hymnu Ukrainy przez Suwalską Orkiestrę Kameralną
© 2022 Wojciech Otłowski

Anna German to artystka, której talent i charyzma sprawiły, iż do tej pory jej utwory są z przyjemnością słuchane, a ona sama – ze wzruszeniem wspominana. Z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza jej piosenki przypomnieli soliści: Justyna Reczeniedi (sopran), Natalia Winnik (mezzosopran) oraz Rafał Grozdew (tenor).

Zabrzmiały m.in. „Człowieczy los” (utwór rozpoczął koncert), „Bal u Posejdona”, „Tańczące Eurydyki”, „Ty jesteś moją miłością”. Natalia Winnik i Rafał Grozdew wykonali po ukraińsku piosenkę „Echa miłości”:

Cały wachlarz emocji zapewnił słuchaczom wtorkowy koncert. Łzy wzruszenia, uśmiechy, gorący aplauz – reakcje pań pozwalają mieć pewność, że ten występ zapamiętany zostanie na długo.

Foto w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj