Szczególne wydarzenie muzyczne miało miejsce we czwartek, 10 marca, w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowali się młodsi i starsi, były występy wokalne i taneczne, a wszystko to w szczytnym celu, gdyż zarówno dochód z biletów, jak i pieniądze trafiające do puszek przekazane zostaną na potrzeby ukraińskiej społeczności walczącej z okupantem oraz pomoc osobom pokrzywdzonym przez wojnę na Ukrainie.

Dyrektor placówki, Ignacy Ołów, dziękował za przybycie i przekazywane kwoty. Podkreślił, że suwalskie instytucje kultury czynnie włączają się w pomoc uchodźcom, którzy przybyli do naszego miasta. Najmłodsi uczestniczą w zajęciach organizowanych we wszystkich placówkach wchodzących w skład Suwalskiego Ośrodka Kultury. Starsi i młodsi mogą bezpłatnie brać udział w imprezach i koncertach, chociażby jutro (11 marca) dzieci z mamami mogą o godzinie 18.00 obejrzeć spektakl „Czerwony Kapturek”.

Ważne słowa do zebranych skierował prezydent Czesław Renkiewicz. Docenił postawę naszych sąsiadów, przekazał wyrazy współczucia z powodu wydarzeń, które wiążą się z agresją Rosji. Stwierdził, że swego rodzaju szczęściem w nieszczęściu jest fakt, iż w Suwałkach od pewnego już czasu działa Związek Ukraińców, zatem pomoc uchodźcom może być udzielana skuteczniej.

Anna Samojlenko, prezeska Związku Ukraińców w Suwałkach, dziękowała za przybycie i wsparcie. Ciepło wyrażała się o współpracy z samorządem suwalskim i hojności mieszkańców Suwałk, którzy bezinteresownie i szczodrze dzielą się wszystkim z przybywającymi osobami uciekającymi przed wojną, bez wahania oddają klucze do będących w ich dyspozycji mieszkań. „Ta wojna się skończy, wierzę w zwycięstwo moich rodaków i wtedy spotkamy się już w innych okolicznościach i będziemy wspólnie śpiewać hymn Ukrainy razem z hymnem Polski” – dodała Samojlenko.

Podczas koncertu swe talenty zaprezentowali artyści z zespołu Wyszywanka działającego przy Związku Ukraińców w Suwałkach, zespół Suwalskie Starszaki ze Stowarzyszenia Suwalskie Starszaki, zespół taneczny Srebrne Pierwiosnki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Suwałkach, Studio Piosenki Beciaki oraz Studio Tańca Radość z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj