Fundacja „Kierunek Ultra” tym razem podczas imprezy biegowej Ultra Hańcza przygotowała startującym nie lada wyzwanie – trasę o długości 100 mil. Biegacze pokonali również odcinki 100-kilometrowy, 67-kilometrowy oraz trasy Cisowa Trail i Jaczno Run.

Suwalski Park Krajobrazowy zachwyca turystów, jest miejscem wypadów mieszkańców Suwałk, którzy chcą zaczerpnąć świeżego powietrza, pospacerować, odwiedzić interesujące miejsca, pojeździć rowerem lub pobiegać. Ta ostatnia aktywność dzięki wydarzeniom organizowanym przez Fundację „Kierunek Ultra” w ostatnich latach przyjęła bardziej ekstremalną formę i przyciąga biegaczy startujących na długich dystansach z regionu, Polski, a nawet z zagranicy. W tym roku na starcie biegów stanęli Litwini i amerykańscy żołnierze.

Iwona Łobasiuk, organizatorka wydarzenia, o Ultra Hańczy i innych biegach, jakie odbędą się w tym roku:

Wyzwanie nie należało do najłatwiejszych nie tylko ze względu na długość trasy, ale i pogodę, która nie oszczędzała biegaczy. Uczestnicy biegu na 100 mil wystartowali w piątek wieczorem i pokonywali kolejne fragmenty trasy nocą, przy silnym, zimnym wietrze. Z wiatrem i swoimi słabościami walczyli w sobotę biegacze startujący na pozostałych dystansach.

O startach na dystansie 10 km i 67 km oraz o przygotowaniach opowiadają Anna Putra-Kamińska oraz Arkadiusz Zoń:

Kto nie wystartował w wiosennej Ultra Hańczy, ma jeszcze okazję, aby wziąć udział w jesiennej edycji biegu. Wiosna z Ultra Hańczą to start i meta w Smolnikach; jesień – w Turtulu. Pozostałe wydarzenia, na które zaprasza „Kierunek Ultra” to: Predathlon Family Cup w Sejnach, Predathlon Turtul, Jesionowa Cross w Szelmencie.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u Fundacji „Kierunek Ultra”.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj