Wysyłanie paczek za granicę stało się codziennością. Na rynku jest wiele firm, które oferują tego typu usługi, a ich ostateczny koszt jest uzależniony od wielu czynników. Przed wysyłką paczki do Francji, warto zapoznać się z ofertą czołowych firm, najlepiej za pośrednictwem porównywarki kurierów. Tego typu serwisy oferują porównanie kosztu wysyłek firm kurierskich, uwzględniając wybrane przez użytkownika preferencje.

Materiał partnera.

Rodzaje paczek – rozmiar, waga i opcje dodatkowe

Waga, rozmiar, czy opcje dodatkowe mają ostateczny wpływ na wycenę paczki. W zależności od powyższych czynników każda wysyłka paczki do Francji będzie miała inny koszt. Największy wpływ na ostateczną wycenę będzie miał rodzaj przesyłki. Dostępne rodzaje przesyłek to:

  • paleta,

  • paczka,

  • koperta.

Kolejną ważną kwestią są wymiary i waga przesyłki. Paczka do Francji o standardowych wymiarach i wadze między 20-30 kg będzie o kilkadziesiąt złotych droższa niż paczka o wadze 5-15 kg. Opcja doręczenia w weekendy, zmiana adresu dostawy, czy dostarczenie do rąk własnych nie mają tak dużego wpływu na koszt paczki, jak waga, rozmiar i rodzaj przesyłki.

Koszt ubezpieczenie paczki Polska-Francja nie musi być duży, zwykle zależy od naszych preferencji i tego, co znajduje się w przesyłce.

Czas podróży paczki do Francji – priorytet, o którym warto pamiętać

Standardowo paczki do Francji podróżują od 2 dni do 4 dni roboczych. Jeśli zależy nam na szybkiej wysyłce paczki do Francji, należy skorzystać z opcji priorytet. Taka paczka z Polski do Francji dotrze pod wskazany adres w ciągu od 24 do maksymalnie 48 godzin od czasu jej wysyłki.

Jak wysłać paczkę do Francji w wersji priorytetowej? Każda firma kurierska posiada taką opcję, a jej koszt w zależności od wagi i rozmiarów nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych.

Jak wysłać paczkę do Francji – sposoby nadania i odbioru paczek

Przesyłki priorytetowe mogą być dostarczone w sobotę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy odbiorca pracuje w ciągu tygodnia lub chce odebrać paczkę osobiście. Jednak co zrobić, gdy mimo nadania paczki do Francji priorytetem, adresat nie może jej odebrać? W takim przypadku można skorzystać z opcji paczkomatów bądź sieci sklepów, które coraz częściej oferują możliwość wysyłki i odbioru praczki.

Jak wysłać paczkę do Francji bez wizyty kuriera?

Na stronie internetowej każdej firmy kurierskiej jest opcja wyboru najbliższego paczkomatu lub sieci sklepów. Wystarczy zastosować się do wskazówek podanych na stronie, które pokierują całym procesem. Jaki wpływ ma powyższa operacja na koszt wysyłki paczki do Francji? Żadnego, tego typu opcje są darmowe i cieszą się coraz większym zainteresowaniem użytkowników.

Jeszcze łatwiejszym sposobem nadania paczki do Francji jest skorzystanie z usług takich stron internetowych, jak Euro-Paka.pl, które przedstawiają i umożliwiają porównanie ofert kilku najlepszych firm kurierskich w Polsce. Nadanie przesyłki za pośrednictwem takiej witryny to duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Średni koszt wysyłki paczki do Francji

Paczka do Francji o standardowych wymiarach kartonu 50x50x50 i wadze około 20 kilogramów zostanie wyceniona w granicach od 130 do 150 zł, a czas na jej oczekiwanie będzie trwał od 3 do 4 dni. W zależności od skorzystania z opcji dodatkowych, takich jak priorytet, doręczenie do rąk własnych, czy ubezpieczenie do sumy podstawowej należy doliczyć koszt rzędu kilkudziesięciu złotych.

Dla porównania cena standardowej paczki Francja-Polska wynosi od 29 do 33 euro, czyli praktycznie tyle samo (około 130-160 zł po kursie euro na kwiecień 2022 r.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj