Na początku maja informowaliśmy o interpelacji radnej Anny Ruszewskiej z klubu „Łączą nas Suwałki” w sprawie zawieszenia niedzielnych kursów linii nr 19 do zakładów pracy, położonych na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Decyzja podyktowana była oszczędnościami. Radna sugerowała nie tylko przywrócenie kursów, ale przeanalizowanie rozkładów miejskich linii.

W odpowiedzi na interpelację prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz tłumaczył, że ograniczenia w funkcjonowaniu linii komunikacji miejskiej w Suwałkach „spowodowane są trudną sytuacją na rynku paliw, co ma bezpośredni wpływ na sytuację finansową komunikacji miejskiej”.

– Zadaniem Miasta w obecnej chwili jest zrównoważenie rosnących kosztów. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zawieszeniu części kursów, charakteryzujące się najmniejszym zainteresowaniem, szczególnie w soboty oraz niedziele i święta. Wśród zawieszonych kursów znalazły się połączenia linii nr 19 do zakładów pracy, położonych na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Sygnały pracowników przedmiotowych zakładów, dotyczące poruszonej kwestii, dotarły w ostatnich dniach także do organizatora oraz operatora komunikacji miejskiej i były przedmiotem analizy – zaznaczył w odpowiedzi prezydent Suwałk.

Po konsultacji z PGK Czesław Renkiewicz zdecydował, że kursy zostaną przywrócone od niedzieli, 22 maja, ale na okres próbny. Po 2 miesiącach zostanie przeprowadzona kolejna analiza.

Mieszkańcy nie mogą dojechać do pracy. Miasto oszczędza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj