Na problem zwraca uwagę radna z klubu „Łączą nas Suwałki”, Anna Ruszewska, która do prezydenta skierowała interpelację dotyczącą połączeń komunikacji miejskiej umożliwiających dojazd w niedziele i święta z Osiedla Północ do zakładów pracy znajdujących się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

– W związku z ostatnimi zmianami w rozkładzie komunikacji miejskiej w Suwałkach, wnoszę, by uwzględnić głosy mieszkańców i zaplanować rozkład jazdy tak, by zapewnić możliwość dojazdu z Osiedla Północ do zakładów pracy znajdujących się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w niedziele i święta – pisze w interpelacji radna, dodając, że mieszkańcy wskazują, iż wprowadzone zmiany spowodowały utrudnienie dojazdu w godzinach porannych i
wieczornych związanych z rozpoczęciem pracy (m.in. na 7.00 czy po 18.00 i 19.00).

Radna sugeruje, aby miasto i przedsiębiorstwo komunikacyjne przeanalizowały ponownie zgłaszane postulaty i zaplanowały rozkład jazdy, by ten odpowiadał na potrzeby mieszkańców. Radna prosi również, aby w Internecie oraz na przystankach autobusowych rozkład był aktualizowany.

Przypomnijmy, że zmiany w rozkładzie związane są z poszukiwaniem oszczędności. Wzrost cen paliw, w tym gazu, który napędza najnowsze autobusy, niekorzystnie wpływa na koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej w Suwałkach. Jak w kwietniu, podczas sesji Rady Miejskiej powiedział Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta miasta, zawieszenie części kursów w soboty i niedziele miałoby przynieść 300 tys. zł oszczędności. Według szacunków w tym roku komunikacja miejska pochłonie ponad 11 mln zł. Wysokość przychodów może wynieść maksymalnie 2,5 mln zł. Resztę musi dołożyć samorząd.

Radni o in vitro i osiedlowych terenach zielonych

Uchodźcy skorzystają z darmowych przejazdów?

Radni o „in vitro”, strategii oświaty, bonie na szczepienie i zasadach naboru do programu ZBM TBS

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj