Od kilku lat trwa batalia między miastem a jednym z mieszkańców, do tej pory skutecznie blokującym dokończenie remontu ulicy Krzywólka. Miasto Suwałki uzyskało ostateczne zezwolenie, które pozwoli na realizację inwestycji.

Źródło: Urząd Miejski w Suwałkach

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID) pozwoli na dokończenie remontu ulicy Krzywólka. Po procesie odwołań budowa będzie mogła być kontynuowana. Z uwagi na trwające postępowania może się jednak wydłużyć termin wykonania inwestycji. Firma Ekodrom z Augustowa za swoją pracę otrzyma blisko 5,5 mln zł.

– Wszystkie odwołania, które zostały złożone zostały rozpatrzone i oddalone – informuje prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz. – Mamy już prawomocną decyzję ZRID i na dziś mogę stwierdzić, że ta droga na pewno powstanie. Przed nami jeszcze kwestia przejęcia gruntów od prywatnych właścicieli, które są potrzebne pod budowę drogi – dodaje Czesław Renkiewicz.

Przypomnijmy, że umowa na budowę brakującego fragmentu ulicy Krzywólka została podpisana pod koniec ubiegłego roku. Przetarg wygrała firma EKODROM z Augustowa, która dokończy rozbudowę ul. Krzywólka na odcinku od posesji 36 do mostu na rzece Czarna Hańcza. Wykonawca za swoją pracę otrzyma prawie 5,5 mln zł i będzie miał czas na wykonanie prac do 30 listopada 2022 r. Zamówienie obejmuje rozbudowę drogi na odcinku blisko 935 metrów i budowę m.in. jezdni, zjazdów, chodników, drogi dla rowerów, oświetlenia ulicznego.

Leave a Reply