Suwalskie badmintonistki z tytułami – jedna to podwójna mistrzyni Polski, druga – mistrzyni Serbii

Aleksandra Wasilewska została podwójną mistrzynią Polski, zaś z wielkim sukcesem Międzynarodowe Mistrzostwa Serbii zakończyła Aleksandra Wilczewska (na zdj. głównym).

W miniony weekend Baranowo gościło badmintonistów U13, gdzie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. W imprezie rywalizowało 144 badmintonistów z całego kraju. Podopieczna Jerzego Dołhana (trener SKB), Aleksandra Wasilewska została dwukrotnie mistrzynią Polski. Pierwszy mistrzowski tytuł wywalczyła w grze pojedynczej. Suwalczanka w finale pokonała 2:0 (21-14, 21-15) Zuzannę Turską zawodniczkę MKS Orlicz Suchedniów. Drugi mistrzowski tytuł Aleksandra wywalczyła w grze mieszanej wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów). W finale pokonali 2:0 (21-9, 21-11) parę, Mateusz MICHALIK/ Agnieszka KOPKA (ULKS Lotka gm. Olsztyn/UKS Korona Pabianice)

Z wielkim sukcesem w Międzynarodowych Mistrzostwach Serbii wystartowała Aleksandra Wilczewska. Zawodniczka SKB Suwałki, również podopieczna Jerzego Dołhana, zdobyła pierwsze miejsce — Mistrzostwo Serbii, na odbywających się w Novym Sadzie międzynarodowych mistrzostwach tego kraju (U15)
Suwalczanka – wspólnie z Kają Ziółkowską – były najlepsze w grze podwójnej dziewcząt. Aleksandra i Kaja w finałowym pojedynku, po trzysetowej rywalizacji pokonały 2:1 (17-21, 21-9, 21-14) Rumuńską parę Sorina Juganaru/Ioana Popescu. Deblowa partnerka, Kaja Ziółkowska wygrała także grę pojedynczą dziewcząt i została podwójną mistrzynią Serbii.