Reklama

Pomoc polskiego biznesu w czasie wojny w Ukrainie. UN Global Compact Network Poland przygotowuje raport dla ONZ

Data:

- Reklama -

TWOJA FIRMA POMAGA LUB POMOGŁA UKRAINIE? NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ W MIĘDZYNARODOWYM RAPORCIE DLA ONZ. WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE I POKAŻ INNYM, ŻE POMOC JEST BEZCENNYM DZIAŁANIEM.

Zachęcamy do udziału w raporcie wszystkie firmy i przedsiębiorstwa, które okazały nawet najmniejszą pomoc. Wspólnie pokażmy, jak potrafi się zjednoczyć biznes! Link do ankiety UN Global Compact Network Poland (UN GCNP): https://firmydlaukrainy.pl/

Polski i światowy biznes stał się fundamentalnym elementem systemu pomocy humanitarnej w czasie wojny w Ukrainie. Zbiórki rzeczowe, wsparcie materialne czy oddolne inicjatywy lokalnych społeczności to tylko część działań zrealizowanych w ramach wsparcia uchodźców i walczących. Chcąc poznać skalę pomocy, UN Global Compact Network Poland przygotowało ankietę skierowaną do wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce i w Ukrainie, które udzieliły wsparcia w jakimkolwiek zakresie. Jej wyniki zostaną zaprezentowane w raporcie przygotowywanym dla Sekretarza Generalnego ONZ.

Już od pierwszych dni wojny w Ukrainie UN Global Compact Network Poland (UN GCNP), czyli polskie biuro największej inicjatywy zrzeszającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju, rozpoczęło działania wspierające uchodźców z Ukrainy. Jednym z głównych zadań UN GCNP była mobilizacja sektora prywatnego do niesienia pomocy. Mając na uwadze przekazaną przez biznes skalę wsparcia, organizacja zachęca do podzielenia się tymi informacjami w specjalnie utworzonej do tego celu ankiecie.

Chcąc pokazać wzorową postawę biznesu, UN GCNP przygotowuje raport „United Business for Ukraine”, którego idea została przedstawiona Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie podczas spotkania z Sandą Ojiambo, Zastępczynią Sekretarza Generalnego ONZ, CEO&Executive Director UN Global Compact w trakcie Forum Ekonomicznego w Davos.

Przygotowywany przez UN GCNP raport otwarcia ma zostać zaprezentowany podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku we wrześniu bieżącego roku. Dokument skierowany do Sekretarza Generalnego i agend ONZ będzie ukazywał skalę i znaczenie pomocy polskiego i ukraińskiego biznesu.

Opracowanie będzie skupiało się głównie na formach wsparcia niesionych przez biznes z podziałem na kategorie: wielkość (mały, średni i duży biznes), branże, wkład finansowy, rzeczowy, obietnice wsparcia oraz odbiorcy pomocy (indywidualni, NGO, organizacje międzynarodowe, ONZ).

Jest to pierwsza tego typu publikacja ONZ, pokazująca znaczenie pomocy ze strony biznesu w obliczu konfliktu. Tym samym raport stanie się doskonałą bazą wiedzy w przypadku kolejnych sytuacji kryzysowych dla całego świata.

Raport “United Business for Ukraine” będzie oficjalnym dokumentem ONZ opracowanym w ramach partnerstwa z: Connecting Business Initiative (CBI) prowadzonej przez United Nations Development Programme (UNDP) i UN OCHA, United Nations Global Compact, UN Global Compact Network Poland oraz UN Global Compact Network Ukraine. Dostępny będzie w językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

Zachęcamy raz jeszcze do udziału w raporcie wszystkie firmy i przedsiębiorstwa, które okazały nawet najmniejszą pomoc. Wspólnie pokażmy, jak potrafi się zjednoczyć biznes!

Link do ankiety: https://firmydlaukrainy.pl/

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

1000 żołnierzy WOT pomaga uchodźcom z Ukrainy

Już tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest zaangażowanych we...

Trwa zbiórka na rzecz Ukrainy. Sprawdź, co jest potrzebne (audio)

W hali Suwałki Arena w godz. 8.00 - 18.00...

Ukraiński Tarnopol prosi o pomoc (audio)

Nasze miasto przygotowane jest na przyjęcie około 550 obywateli...

Pomoc Ukrainie: Sprawdź, gdzie w Suwałkach prowadzone są zbiórki

Pomocy ludności ukraińskiej można udzielać poprzez zbiórki darów i...
%d bloggers like this: