Reklama

UKS Hubal Białystok Mistrzem, SKB Litpol-Malow trzecią drużyną w Europie

Data:

- Reklama -

Na rozgrywanych w Białymstoku Klubowych Mistrzostwach Europy 2022 w badmintonie drużyna SKB Litpol-Malow Suwałki zdobyła brązowy medal. Na drodze po najwyższe trofeum suwalczanom stanęli badmintoniści z Białegostoku – gospodarz mistrzostw UKS Hubal Białystok.

Walka o finał zakończyła się naszą porażką 1-3 i musimy zadowolić się miejscem trzecim, medalem brązowym. Historycznie, to już piąty brązowy medal zdobyty w europejskiej rywalizacji przez badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki.

UKS Hubal Białystok, najlepszy w Klubowych Mistrzostwach Europy, pokonał w finale 3-1 francuski BC Chambly Oise z Robertem Mateusiakiem i Nadią Ziębą w składzie.

Jak mówił w wywiadach trener białostoczan, Waldemar Grzegorzewski — białostoczanie postawili wszystko, by zdobyć europejskie trofeum. Klub na wzmocnienia nie żałował pieniędzy. Gospodarze z czarodziejskiego kapelusza wyciągnęli bardzo dobrych zawodników: Lucasa CORVEE (Francja) i Mariyę MITSOVĄ (Bułgaria) – odpowiednio z pozycją 94. i 88. w Word Ranking – i to się opłaciło.

Mistrzowską drużynę UKS Hubal Białystok oprócz wspomnianych, ściągniętych na europejskie rozgrywki zawodników, uzupełniali i to z bardzo dobrym skutkiem: Krzysztof Jakowczuk, Paweł Śmiałowski, Alžběta Bášová, Wiktoria Dąbczyńska, Agnieszka Wojtkowska.

Mistrzowie z Białegostoku byli tak dobrzy, że w eliminacjach nie oddali przeciwnikom nawet seta. Po jednym secie stracili dopiero w półfinale i w finale.

O pechu w europejskiej rywalizacji może mówić francuski finalista, zespół, w którym grają Robert Mateusiak i Nadia Zięba. To już czwarty finał przegrany przez francuzów. Usprawiedliwieniem może być absencja 11. rakiety świata — Michella Li (Malezja).

Trzecie miejsce w Europie – drużyna SKB Litpol-Malow osiągnęła w składzie: Danylo Bosniuk, Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski, Michał Sobolewski, Ulyana Volskaya, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Maria Ulityna.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

SKB Litpol – Malow Suwałki z punktami w Kobierzycach

Tylko 5 i aż 5 punktów wywozi broniący tytułu...

Za nami I Runda Lotto Ekstraligi Badmintona

W sobotę, 17 września odbyła się inauguracja Lotto Ekstraligi...

SKB Litpol-Malow w półfinale Klubowych Mistrzostw Europy 2022

Suwalscy badmintoniści SKB Litpol-Malow zameldowali się w półfinale Klubowych...

Suwalskie badmintonistki z tytułami – jedna to podwójna mistrzyni Polski, druga – mistrzyni Serbii

Aleksandra Wasilewska została podwójną mistrzynią Polski, zaś z wielkim...
%d bloggers like this: