Reklama

UKS Hubal Białystok Mistrzem, SKB Litpol-Malow trzecią drużyną w Europie

Data:

- Reklama -

Na rozgrywanych w Białymstoku Klubowych Mistrzostwach Europy 2022 w badmintonie drużyna SKB Litpol-Malow Suwałki zdobyła brązowy medal. Na drodze po najwyższe trofeum suwalczanom stanęli badmintoniści z Białegostoku – gospodarz mistrzostw UKS Hubal Białystok.

Walka o finał zakończyła się naszą porażką 1-3 i musimy zadowolić się miejscem trzecim, medalem brązowym. Historycznie, to już piąty brązowy medal zdobyty w europejskiej rywalizacji przez badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki.

UKS Hubal Białystok, najlepszy w Klubowych Mistrzostwach Europy, pokonał w finale 3-1 francuski BC Chambly Oise z Robertem Mateusiakiem i Nadią Ziębą w składzie.

Jak mówił w wywiadach trener białostoczan, Waldemar Grzegorzewski — białostoczanie postawili wszystko, by zdobyć europejskie trofeum. Klub na wzmocnienia nie żałował pieniędzy. Gospodarze z czarodziejskiego kapelusza wyciągnęli bardzo dobrych zawodników: Lucasa CORVEE (Francja) i Mariyę MITSOVĄ (Bułgaria) – odpowiednio z pozycją 94. i 88. w Word Ranking – i to się opłaciło.

Mistrzowską drużynę UKS Hubal Białystok oprócz wspomnianych, ściągniętych na europejskie rozgrywki zawodników, uzupełniali i to z bardzo dobrym skutkiem: Krzysztof Jakowczuk, Paweł Śmiałowski, Alžběta Bášová, Wiktoria Dąbczyńska, Agnieszka Wojtkowska.

Mistrzowie z Białegostoku byli tak dobrzy, że w eliminacjach nie oddali przeciwnikom nawet seta. Po jednym secie stracili dopiero w półfinale i w finale.

O pechu w europejskiej rywalizacji może mówić francuski finalista, zespół, w którym grają Robert Mateusiak i Nadia Zięba. To już czwarty finał przegrany przez francuzów. Usprawiedliwieniem może być absencja 11. rakiety świata — Michella Li (Malezja).

Trzecie miejsce w Europie – drużyna SKB Litpol-Malow osiągnęła w składzie: Danylo Bosniuk, Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski, Michał Sobolewski, Ulyana Volskaya, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Maria Ulityna.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Badminton na pograniczu

VIII Międzynarodowy Turniej Badmintona "Pogranicze 2024" im. Piotra Ołowia...

9 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek (21 maja o godzinie 17:30...

8 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona szczęśliwa dla SKB Litpol-Malow

Wczoraj została rozegrana 8 kolejka meczów w Lotto Ekstralidze...

Trzy złote i jeden srebrny medal suwalskich badmintonistów amatorów

W minioną sobotę, 27 kwietnia w Ogólnopolskim Turnieju BadStrefa...