Reklama

Wynajem boisk powinien być bezpłatny?

Data:

- Reklama -

Do prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicz i Zdzisława Przełomca, przewodniczącego Rady Miejskiej wpłynął wniosek o wprowadzenie bezpłatnej możliwości wynajmu boisk do piłki nożnej i piłki siatkowej. Autor pisma, Michał Kowalewski zwraca uwagę, że obiekty utrzymywane są z naszych podatków, powstały ze środków unijnych, a mimo to, za ich wynajem mieszkańcy miasta muszą uiszczać opłaty.

Michał Kowalewski zaznacza, że pisze w imieniu młodych suwalczan i suwalczanek. Wprowadzenie bezpłatnego wynajmu obiektów argumentuje tym, że „Orliki” i inne obiekty zostały w większości przypadków sfinansowane ze środków centralnych – Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej lub środków – projektów Unii Europejskiej.

– W 2014 powstało boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 2, kosztem prawie 500 tysięcy złotych. W 2015 roku Miasto Suwałki pozyskało dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę boiska sportowego przy dawnym Zespole Szkół nr 9 o wartości 1 466 147 zł. Budowa boiska do piłki nożnej z zapleczem oraz bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół nr 10, przy ulicy Jerzego Antoniewicza 5 w Suwałkach, realizacja zadania w 2016 roku, koszt inwestycji 2 800 000,00 zł, przyznane dofinansowanie również z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej o wartości 793 400 zł. W Suwałkach jest sporo takich inwestycji, dofinansowanych z funduszy polskich, opłacanych z budżetu Miasta Suwałk, czyli z podatków mieszkańców – argumentuje autor wniosku, który dopytuje o to, dlaczego pomimo płacenia podatków, musimy opłacać zgodnie z decyzją władz Miasta Suwałk z lipca 2021 roku, wynajem boisk sportowych należących do placówek nadzorowanych i prowadzonych przez samorząd.

To, zdaniem inicjatora akcji #FreeSport, zniechęcanie młodych ludzi do uprawiania sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Aktywiści LGBT na Forum Równości w Suwałkach (audio)

Przyjechali między innymi z Warszawy i z Konina na...