Reklama

Suwalczanin dwukrotnie na podium

Data:

- Reklama -

Żołnierz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej – st. szer. Tadeusz Walendykiewicz zdobył dwa srebrne medale podczas Mistrzostw WOT w Biathlonie Letnim. Zawody odbywały się w trudnym, górzystym terenie, w niesprzyjających warunkach pogodowych. Wśród startujących znaleźli się m.in. olimpijczyk z Turynu i Soczi.

Tegoroczne Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biathlonie Letnim zostały przeprowadzone w dniach 28-31 lipca w Dusznikach-Zdroju. W zawodach startowali nie tylko żołnierze WOT, ale także jednostek wojsk operacyjnych.

W reprezentacji 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej największe sukcesy odniósł st. szer. Tadeusz Walendykiewicz z 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach. Zajął drugie miejsce w dwóch kategoriach: sprint (3 x bieg na dystansie 1300 metrów oraz 2 x strzelanie na dystansie 50 metrów) – realizowany w umundurowaniu polowym; bieg na dochodzenie (5 x bieg na dystansie 1300 metrów oraz 4 x strzelanie na dystansie 50 metrów) – realizowany w stroju sportowym.

– Jestem zadowolony z wyniku, tym bardziej na tak ciężkiej trasie. Po opadach deszczu 700-metrowy podbieg zamienił się w błoto. Jeśli ktoś nie był przygotowany, to nie miał szans na pokonanie biegiem tego fragmentu trasy – opisuje st. szer. Tadeusz Walendykiewicz. – Wytrzymałem i biegowo, i strzelecko. Miałem 10 sekund straty do Tomasza Pływaczyka, biathlonisty i olimpijczyka z Soczi oraz Turynu. Na 40 oddanych strzałów spudłowałem 4 razy – dodaje żołnierz 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach – dodał.

W biegu na dochodzenie do brązowego medalu niewiele zabrakło żołnierzowi kompanii saperów z Łomży. St. szer. Adam Szydlik miał 22,2 sekundy straty do trzeciego miejsca.

W klasyfikacji zespołowej zawody wygrał Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła piąte miejsce, jednak była druga wśród brygad OT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jarosław Zieliński: Nie wiemy, ile mamy czasu. Rusza dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

To oferta dla tych osób, które nie pełniły służby wojskowej,...

Z regionu: Bezzałogowce FlyEye w powietrzu przez 1000 godzin na granicy polsko-białoruskiej

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od ponad siedmiu miesięcy prowadzą...

1000 żołnierzy WOT pomaga uchodźcom z Ukrainy

Już tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest zaangażowanych we...

Zmiana statusu do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy

Dla wsparcia administracji państwowej i samorządowej realizującej zadania przyjęcia uchodźców...