Reklama

W szkołach powstaną dodatkowe klasy

Data:

- Reklama -

Zakończył się pierwszy etap naboru uczniów do klas pierwszych w suwalskich liceach i szkołach zawodowych. W tym roku do szkół ponadpodstawowych zakwalifikowanych zostało 1225 absolwentów szkół podstawowych – to o 212 osób więcej niż rok temu.

– Reagując na tak duże zainteresowanie suwalskimi szkołami, podjęliśmy decyzję o utworzeniu 8 dodatkowych oddziałów w szkołach ponadpodstawowych. Oznacza to więcej pracy dla nauczycieli i pokazuje, że uczniowie z innych miejscowości chętnie wybierają suwalskie placówki – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W szkołach dodatkowo powstaną: 2 oddziały w II LO – profil biol.-chem. i geogr.-ang.; 2 oddziały w III LO – profil biol.-chem. i lingwistyczny, 1 oddział w I LO – 0,5 oddziału o profilu geogr.-ang.-pol. i 0,5 oddziału o profilu hist.-ang.-pol., 2 oddziały w ZST: TECH – 0,5 oddziału o profilu budownictwo i 0,5 oddziału grafiki i poligrafii cyfrowej oraz w branżowej szkole I stopnia – 0,5 oddziału o profilu elektryk i 0,5 oddziału monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, 1 oddział w ZS6: TECH – 0,5 oddziału o profilu technik pojazdów samochodowych i 0,5 oddziału o profilu technik reklamy.

Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się w tym naborze III i II LO: III LO – klasa medyczna i lingwistyczna, II LO – medyczno – chemiczna i lingwistyczno – geograficzna. W pozostałych szkołach najwięcej zgłoszeń wpłynęło do oddziałów: I LO – oddział międzynarodowy, ZST – technik grafiki i poligrafii cyfrowej i technik mechatronik, ZS6 – technik pojazdów samochodowych, ZS4 – technik żywienia i usług gastronomicznych. W branżowych szkołach I stopnia najwięcej chętnych złożyło wnioski do ZST na kierunek elektryk, w ZS6 – kierowca mechanik, a w  ZS4 – cukiernik.

Od 2 do 4 sierpnia 2022 r. do godz. 15.00 będzie trwał nabór uzupełniający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane