Reklama

Zwieńczenie drugiego dnia Olecko Active Festival – koncerty Kaśki Sochackiej i Darii Zawiałow

Data:

- Reklama -

Active Festival to impreza, która przyciąga jak magnes. W te sierpniowe dni w Olecku – nota bene mieście przepięknym i zawsze chętnie odwiedzanym – jest szczególnie gwarnie i tłoczno. Imprezy sportowe, przedsięwzięcia artystyczne, kulturalne, propozycje dla najmłodszych i starszych, promocja zdrowia, aktywności, ekologii – dzieje się wiele, a zwieńczeniem tych działań są wieczorne koncerty. W sobotę (13 sierpnia) na scenie w Amfiteatrze zaprezentowały się dwie nietuzinkowe wokalistki, które wraz z towarzyszącymi im muzykami dały słuchaczom mnóstwo emocji i artystycznych doznań.

Sobotni wieczór rozpoczęła Kaśka Sochacka. Artystka szturmem zdobywa serca publiczności:

13 VIII 2022 – Active Festival Olecko – Amfiteatr Podzamcze – Kaśka Sochacka
© 2022 Wojciech Otłowski

Bezpośrednia, sympatyczna i utalentowana osoba potrafi przykuć uwagę publiczności głębokim głosem i tekstami, które trafiają do odbiorców. Kaśka Sochacka jest autorką tekstów, kompozytorką (zdarza się, że korzysta z pomocy innych twórców), gra na gitarze i instrumentach klawiszowych, ale przede wszystkim śpiewa – zawarty w jej utworach wachlarz emocji przekonuje szczerością przekazu.

Publiczność żywo reagowała na utwory artystki, widać było, że doskonale je znają – i nic w tym dziwnego: nagrania na serwisach muzycznych cieszą się wielką popularnością. Podczas koncertu, po utworze „Niebo było różowe”, Kaśka Sochacka podzieliła się wiadomością, że właśnie w sobotę piosenka uzyskała 10 milionów wyświetleń. Także i podczas koncertu widać było, że już po pierwszych taktach słuchacze rozpoznają ulubione utwory – i świetni się przy nich bawili.

Nic więc dziwnego, że nie obeszło się bez bisu. Artystka zaprezentowała dwa utwory – najpierw nową piosenkę, o której ocenę poprosiła publiczność (bardzo się spodobała), a potem „Tańcz”.

Kaśka Sochacka po raz pierwszy była w Olecku, podobnie rzecz się miała z Darią Zawiałow. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż część suwalczan mogło trafić już na majowy koncert artystki w SOK-u, będący „nieoficjalnymi” juwenaliami.

13 VIII 2022 – Active Festival Olecko – Amfiteatr Podzamcze – Daria Zawiałow
© 2022 Wojciech Otłowski

Sobotni występ był chyba jednak lepiej nagłośniony, a do tego koncerty na świeżym powietrzu, w tak urokliwym miejscu mają swój wyjątkowy wymiar.

13 VIII 2022 – Active Festival Olecko – Amfiteatr Podzamcze
© 2022 Wojciech Otłowski

Ciekawym patentem jest swego rodzaju połączenie utworów, które płynnie przechodziły jeden w drugi. Koncert Darii Zawiałow to nieco mocniejsze granie, energetyczne utwory, bogate aranże. Na bis zabrzmiał jeszcze „Za krótki sen”, do którego śpiewania artystka zaprosiła całą publiczność. I znów kolejna edycja festiwalu okazała się strzałem w dziesiątkę.

Fotografie – w postaci pokazu slajdów  – Wojciech Otłowski

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ekologicznie, elektronicznie, kobieco – koncert Panilas w SOK-u

Takie muzyczne propozycje suwalczanie bardzo cenią – koncerty „stojące”,...

Koncert pełen emocji. Zespoły „Rysa” i „Susz” wystąpiły w SOK-u

Letnie koncerty, na świeżym powietrzu, mają swój wyjątkowy klimat....

Klimatyczny koncert w SOK-u. W niedzielę wystąpiła Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka to jedno z gorących nazwisk w świecie...

Muzyczne zakończenie festiwalu Mroźna Brama. W parku wystąpiły Leśne Licho i Morhana (foto)

Zwieńczenie dwudniowego festiwalu Mroźna Brama stanowił koncert w parku...
%d bloggers like this: