Reklama

Za nami I Runda Lotto Ekstraligi Badmintona

Data:

- Reklama -

W sobotę, 17 września odbyła się inauguracja Lotto Ekstraligi Badmintona. Pierwszą rundę zawodnicy SKB Litpol – Malow zagrali w charakterze gospodarza, mając po drugiej stronie kolejno badmintonistów z Kędzierzyna Koźla oraz Poznania. Broniący tytułu suwalczanie wystąpili w składzie: Danilo Bosiuk, Michał Łogosz, Michał Sobolewski, Przemysław Szydłowski, Adam Szolc, Kamila Augustyn, Aleksandra Goszczyńska, Anastasiya Khomich, Oliwia Niedźwiedzka, Ulyana Volskaya.

W pierwszym meczu kędzierzynianie postawili trudne warunki gry, udowadniając, że mogą grać z najlepszymi. Po niezwykle wyrównanych pojedynkach w singlu mężczyzn oraz deblu kobiet zawodnicy UKS Beninca Feniks doprowadzili do wyniku 3:3. O wyniku tego spotkania zadecydowała gra mieszana, w której Danylo Bosniuk w parze z Kamilą Augustyn bez większych problemów pokonali kędzierzyńską parę: Mikołaja Szymanowskiego i Dominikę Kwaśnik, tym samym przypieczętowując zwycięstwo 4:3.

W drugim meczu suwalczanie postawili trudne warunki gry, co przełożyło się na wysoką wygraną 7:0. Wynik otworzyły gry podwójne, zawodnicy odnieśli zwycięstwa w swoich pojedynkach. Warto zaznaczyć, że do drugiej gry pojedynczej kobiet stanęła 17-letnia Oliwia Niedźwiedzka, wychowanka suwalskiego klubu. W pojedynku wygrała swój mecz i zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Lotto Ekstraligi Badmintona. Emocji nie brakowało również w singlu mężczyzn, gdzie Mateusz Świerczyński również po trzysetowym pojedynku wygrał z Kajetanem Baranowskim.

SKB Litpol – Malow – Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle – 4:3
Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle – CT Arena Hawel Academy Poznań – 6:1
SKB Litpol – Malow – CT Arena Hawel Academy Poznań – 7:0

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

UKS Hubal Białystok Mistrzem, SKB Litpol-Malow trzecią drużyną w Europie

Na rozgrywanych w Białymstoku Klubowych Mistrzostwach Europy 2022 w...

SKB Litpol-Malow w półfinale Klubowych Mistrzostw Europy 2022

Suwalscy badmintoniści SKB Litpol-Malow zameldowali się w półfinale Klubowych...

SKB Litpol-Malow Suwałki po raz 19. Mistrzem Polski

Finał Lotto Ekstraligi Badmintona w sezonie 2021/2022 za nami....

Jeden złoty i dwa srebrne medale suwalskich badmintonistów

Złoty medal suwalscy badmintoniści - Aleksandra Wilczewska i Jan...
%d bloggers like this: