Reklama

SKB Litpol – Malow Suwałki Mistrzem Polski

Data:

- Reklama -

W środę, 5 czerwca w podwarszawskim Józefosławiu została rozegrana faza playoff Lotto Ekstraligi Badmintona, w której zmierzyły się najlepsze cztery zespoły po fazie zasadniczej – SKB Litpol – Malow, ABRM Warszawa oraz Hubal Białystok. W półfinale naszym przeciwnikiem był ponownie zespół z Bierunia. Po niespełna godzinie (4 rozegranych meczach) górą w tym starciu był zespól z Suwałk, meldując się w wielkim finale. Drugim finalistą okazał się ABRM Warszawa pokonując UKS Hubal Białystok 4 do 0.

Emocje w wielkim finale były niemal od pierwszych wymian na kortach. Jako pierwsze na kort wyszły deble. W grze podwójnej mężczyzn po przeciwnych stronach siatki stanęli Robert Cybulski w parze z Leo Rossim reprezentujący barwy SKB oraz Miłosz Bochat w parze z Szymonem Ślepeckim reprezentujący ABRM Warszawę. Po 25 minutach wspaniałego widowiska górą w tym meczu byli Suwalczanie, zwyciężając wynikiem 15:10, 15:12. Równolegle rozgrywała się gra podwójna kobiet, w której nasze reprezentantki Anastasiya Khomich oraz Xu Wei w bardzo dobrym stylu pokonały Paulinę Hankiewicz oraz Magdalenę Świeczyńską wynikiem 15:5, 15:11, co dało Suwalczanom drugi punkt. Kolejną serią meczów były gry pojedyncze kobiet i mężczyzn. Po fantastycznej walce Ulyana Volskaya pokonała Zuzannę Jankowską a Mikołaj Szymanowski uległ Dominikowi Kwincie. Po czterech pojedynkach stan meczu wynosił 3 do 1. Wystarczyło zatem wygrać jeden mecz aby zwyciężyć w wielkim finale. Tego dokonała Xu Wei pokonując Joannę Rudną wynikiem 15:7, 15:7, co dało drużynie SKB Litpol – Malow upragniony 20 tytuł.

Zdobyliśmy 20 tytuł i cieszymy się bardzo! Zawodnicy przez cały sezon byli dobrze przygotowani do każdej rundy  dzisiaj do rundy finałowej byli bardzo zmotywowani i pokazaliśmy że jesteśmy najlepszym klubem w Lotto Ekstralidze – powiedział po meczu trener SKB Litpol Malow Jerzy Dołhan.

Złota drużyna SKB w składzie: Robert Cybulski, Michał Łogosz, Andrzej Niczyporuk, Leo Rossi, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Przemysław Szydłowski, Mikołaj Szymanowski, Kamila Augustyn, Kamila, Anastasiya Khomich, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Ulyana Volskaya, Wei Xu,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Faza Playoff Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższą środę (5 czerwca o godzinie 9:00)...

Badminton na pograniczu

VIII Międzynarodowy Turniej Badmintona "Pogranicze 2024" im. Piotra Ołowia...

9 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek (21 maja o godzinie 17:30...

8 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona szczęśliwa dla SKB Litpol-Malow

Wczoraj została rozegrana 8 kolejka meczów w Lotto Ekstralidze...