Reklama

Zapisz się na warsztaty teatralne!

Data:

- Reklama -

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpoczął rekrutację uzupełniającą na warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sezonie 2022/2023.

Portal „Niebywałe Suwałki” współpracuje z Teatrem Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w zakresie patronatu medialnego nad wydarzeniami i inicjatywami tej instytucji.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki od szesnastu lat realizuje projekt, jakim są warsztaty teatralne. Program zajęć dostosowany jest do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań oraz potrzeb uczestników. Zajęcia odbywają się w ośmiu grupach sprofilowanych wiekowo: 10+ (2 grupy), 13+ (2 grupy), 16+ (2 grupy), 19+ (2 grupy) i są prowadzone przez aktorów-instruktorów. Grupy liczą od 18 do 22 osób.

Zajęcia przeznaczone są niemalże dla każdego. Teatr zachęca dzieci, młodzież oraz dorosłych do wzięcia udziału w warsztatach. Uczestnicy będą mieli szansę popracować nad dykcją, oddechem i interpretacją tekstu, poćwiczyć swoją koncentrację, pamięć oraz wyobraźnię, a także dowiedzieć się, jak świadomie używać głosu i swobodnie poruszać się po scenie.

– Od wielu lat mam niewątpliwą przyjemność opiekować się artystycznie najstarszą grupą warsztatową 19+B. Ze względu na obecny remont w Teatrze Dramatycznym, nasze cotygodniowe zajęcia i pokazy finałowe odbędą się w gościnnych przestrzeniach Białegostoku. Nasze warsztaty to szansa na powrót do marzeń, niezapomniane emocje – możliwe tylko w teatrze, cenne refleksje, poczucie spełnienia i satysfakcji, oderwanie od dnia codziennego, szansa na zatrzymanie i skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Zachęcam i zapraszam na kolejny sezon w naszym Teatrze! – mówi Agnieszka Możejko-Szekowska, aktorka Teatru Dramatycznego.

Warsztaty trwają od października do czerwca roku następnego (rok warsztatowy powiązany jest z trybem szkolnym i sezonem artystycznym). Rok warsztatowy podzielony jest na trzy kwartały. Odpłatność za warsztaty wynosi 450 zł za każdy kwartał (październik – grudzień, styczeń – marzec, kwiecień – czerwiec). Zakończeniem warsztatów będzie pokaz finałowy. W siedzibie Teatru trwa aktualnie remont, dlatego zajęcia oraz pokazy finałowe odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową, na której został umieszczony formularz rekrutacyjny: https://forms.gle/eitQW9opPBBUx3Wt8. Należy go poprawnie wypełnić i przesłać. Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów: https://dramatyczny.pl/projekty/warsztaty-teatralne/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Skąpiec” w maju na deskach teatru Dramatycznego

13 maja w Kinie Ton odbyła się premiera „Skąpca”...

„Skąpiec” Moliera na zakończenie sezonu

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na...

Trwa majowa promocja w Teatrze Dramatycznym

Teatr Dramatyczny w Białymstoku zaprasza do skorzystania z majowej...

Maj w Teatrze Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował różnorodny...