Pierwsza wyjazdowa wygrana Ślepska Malow Suwałki – w Krakowie z Barkom Każany Lwów 3:1

Ślepsk Malow Suwałki na mecz piątej kolejki PlusLigi z Barkom Każany wybrał się do krakowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej – Suche Stawy. Z wiadomych względów ukraiński klub nie może rozgrywać „domowych” spotkań u siebie, we Lwowie.

Trener Dominik Kwapisiewicz ostrzegał, iż lwowskiego beniaminka nie można lekceważyć, ale i tak siatkarze Ślepska źle weszli w mecz. Z kolei gospodarze bronili w niesamowitych okolicznościach. Skutkowało to uzyskaniem przez nich wysokiej przewagi (16:10). W pewnym momencie biało-niebiescy zaczęli się zbliżać (19:16), ale ostatecznie Ukraińców nie udało się dogonić.

Druga odsłona meczu zaczęła się od udanych bloków gospodarzy, którzy uzyskali w pewnym momencie pięciopunktową przewagę (7:2). Biało-niebiescy przedsięwzięli pościg i udało się go urzeczywistnić.

Trzeci set stał pod znakiem systematycznej budowy przewagi przez suwalskich siatkarzy. Przy stanie 11:16 doszło do kuriozalnej, długiej akcji z paroma błędami po obu stronach siatki. Znamienne, ze obronną ręką wyszli z niej biało-niebiescy. I to oni spokojnie wygrali seta.

Czwarty set okazał się ostatnim, bo siatkarze Ślepska poszli za ciosem, a gospodarze wyraźnie zeszli z poziomem gry.

Wygrana w Krakowie oznacza, że  biało-niebiescy – z dorobkiem 9 punktów – awansowali w tej chwili na 7 miejsce w tabeli PlusLigi. Jutro może coś w tej kwestii zmienić mecz Trefla z Czarnymi.

Następny mecz siatkarze Ślepska zagrają na wyjeździe w Katowicach, a 1 listopada w Suwałki Arena podejmą Cuprum Lubin.

Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (20, -22, -18, -16)

MVP: Bartosz Filipiak