Reklama

Z regionu: Dwie firmy z podlaskiego nominowane do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Data:

- Reklama -

Na liście 21 nominowanych do XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP znalazły się między innymi: Pronar z powiatu hajnowskiego i Zonifero z Białegostoku.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku i stanowi prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych. Prezydent RP Andrzej Duda zdecyduje o wyborze laureatów w pięciu kategoriach głównych oraz w dwóch kategoriach specjalnych, którzy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej Gali Nagrody Gospodarczej w Rzeszowie, 17 listopada.

W ramach Nagrody Gospodarczej Prezydent RP wręcza wyróżnienia w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP – nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw; Narodowy Sukces – nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw; Międzynarodowy Sukces – nagroda dla polskich przedsiębiorstw funkcjonujących od co najmniej 5 lat, które osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych; Odpowiedzialny Biznes – nagroda dla polskich przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu; Firma Rodzinna – nagroda dla polskich przedsiębiorstw z sektora mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, które są jednocześnie firmami rodzinnymi, zarejestrowanymi i działającymi w Polsce od co najmniej 15 lat oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój – nagroda dla zespołów badawczych, jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną; STARTUP_PL – nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną.

W kategorii: Międzynarodowy Sukces nominację uzyskała spółka Pronar, zgłoszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Pronar z siedzibą w Narwi w powiecie hajnowskim jest największym polskim producentem maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych, którego profile burtowe, elementy pneumatyki i hydrauliki, osie i układy jezdne oraz koła tarczowe, można znaleźć w produktach największych światowych koncernów. W ośmiu fabrykach należących do spółki, pracuje ponad 3000 pracowników. Firma posiada centrum badawczo–rozwojowe, własne lotnisko i flotę powietrzną a także rozległe, kilkunastohektarowe centrum wystawowe w Siemiatyczach.

Z kolei w kategorii STARTUP_PL znalazła się firma Zonifero S.A., również zgłoszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Zonifero to startup z Białegostoku działający w obszarze WorkTech/PropTech. Spółka stworzyła autorski system do zarządzania biurem, usprawniający codzienne procesy. Platforma transformuje przestrzenie ułatwiając pracownikom wybór stylu pracy. System współgra z czujnikami IoT monitorującymi aktywności budynku w czasie rzeczywistym tj. wykrywanie obecności użytkowników, monitorowanie wartości temperatury, wilgotności, natężenia światła. Dzięki czujnikom, Zonifero znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku i usprawnia komunikację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane