Reklama

Zawodnicy MTB Suwałki najlepsi w tym sezonie

Data:

- Reklama -

W sobotę, 1 października zakończył się cykl Maratony Kresowe 2022. W tym sezonie kolarze walczyli w 13 miejscach w północno-wschodniej Polsce, na Lubelszczyźnie oraz na Litwie. Finałowe zawody cyklu odbyły się w Siemiatyczach.

Autor: Dariusz Tasior, MTB Suwałki

Ceremonia wręczania nagród podzielona była na dwie części. Najpierw dekorowano najlepsze zawodniczki i zawodników wyścigu w Siemiatyczach, a następnie rozdano trofea w klasyfikacjach generalnych. Zarówno podczas jednej, jak i drugiej wielokrotnie na podium wywoływano zawodniczki i zawodników MTB Suwałki.

Zawody w Siemiatyczach: Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat, a zarazem 1 miejsce w klasyfikacji OPEN; Zofia Rowińska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat, a zarazem 2 miejsce w klasyfikacji KOBIETY OPEN; Ewelina Gościńska – 1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat; Małgorzata Walendzewicz – 3 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT; Andrzej Bąkała – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69; Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 70+.

Klasyfikacja generalna cyklu Maratony Kresowe 2022:

Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat, a zarazem 1 miejsce w klasyfikacji OPEN. Mikołaj zdobył maksymalną liczbę punktów i udowodnił, że mimo młodego wieku (17 lat) , że w sezonie 2022 był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem dystansu Półmaraton.

Zofia Rowińska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat, a zarazem 2 miejsce w klasyfikacji KOBIETY OPEN. Najmłodsza zawodniczka w naszej drużynie przez cały sezon utrzymała bardzo wysoką formę. Świetna technicznie udowadnia, że dobrze radzi sobie w trudnych warunkach.

Ewelina Gościńska – 1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat, a zarazem 3 miejsce w klasyfikacji KOBIETY OPEN. Był to debiutancki sezon Eweliny na dystansie Półmaraton. Nawet sama zawodniczka była zaskoczona dokonaniami w tym roku.

Małgorzata Walendzewicz – 1 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT. Powrót na trasy po rocznej przerwie przyniósł Małgosi wiele satysfakcji oraz świetne wyniki.

Andrzej Bąkała – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69. Andrzej startował we wszystkich tegorocznych edycjach i do sukcesów może dopisać też tytuł Superfinishera.

Stanisław Kamiński – 3 miejsce w kategorii mężczyźni 60-69 lat. Prezes Klubu Rowerowego udowodnił, że prowadzenie klubu nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów sportowych.

Najbardziej spektakularnymi są zawsze dekoracje w klasyfikacjach drużynowych. W sezonie 2022 klub MTB Suwałki obronił tytuł najlepszej drużyny na dystansie Półmaraton. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo nacisków ze strony drużyn z Zabłudowa i Białegostoku, to Suwałki wyszły z niej zwycięsko. W ślady starszych koleżanek i kolegów poszli młodzicy na dystansie Fit. Sezon ukończyli na 2 miejscu ustępując tylko drużynie MTB Prostki.

Sezon 2022 był najlepszym w historii Klubu Rowerowego MTB Suwałki. W klasyfikacjach drużynowych jako jedyna ekipa – kolarze z MTB stanęli na podium dwóch dystansów – Półmaraton oraz 2 miejsce FIT.

Fot. Maratony Kresowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Szukają następnych mistrzów

Suwalska Szkółka Kolarska ogłasza zapisy na treningi dzieci z...

Mimo trudnych warunków, rowerzyści odnieśli sukces

Przedostatnia odsłona cyklu Maratony Kresowe 2022 odbyła się w...

Kolarze trzymają formę

Trasa w Olecku pokonana przez kolarzy, większości przebiegała wąskimi...

Kolarze wrócili z Supraśla

W ostatni weekend sierpnia w Supraślu odbyły się dwie...