Reklama

Zawodnicy MTB Suwałki najlepsi w tym sezonie

Data:

- Reklama -

W sobotę, 1 października zakończył się cykl Maratony Kresowe 2022. W tym sezonie kolarze walczyli w 13 miejscach w północno-wschodniej Polsce, na Lubelszczyźnie oraz na Litwie. Finałowe zawody cyklu odbyły się w Siemiatyczach.

Autor: Dariusz Tasior, MTB Suwałki

Ceremonia wręczania nagród podzielona była na dwie części. Najpierw dekorowano najlepsze zawodniczki i zawodników wyścigu w Siemiatyczach, a następnie rozdano trofea w klasyfikacjach generalnych. Zarówno podczas jednej, jak i drugiej wielokrotnie na podium wywoływano zawodniczki i zawodników MTB Suwałki.

Zawody w Siemiatyczach: Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat, a zarazem 1 miejsce w klasyfikacji OPEN; Zofia Rowińska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat, a zarazem 2 miejsce w klasyfikacji KOBIETY OPEN; Ewelina Gościńska – 1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat; Małgorzata Walendzewicz – 3 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT; Andrzej Bąkała – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69; Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 70+.

Klasyfikacja generalna cyklu Maratony Kresowe 2022:

Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat, a zarazem 1 miejsce w klasyfikacji OPEN. Mikołaj zdobył maksymalną liczbę punktów i udowodnił, że mimo młodego wieku (17 lat) , że w sezonie 2022 był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem dystansu Półmaraton.

Zofia Rowińska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat, a zarazem 2 miejsce w klasyfikacji KOBIETY OPEN. Najmłodsza zawodniczka w naszej drużynie przez cały sezon utrzymała bardzo wysoką formę. Świetna technicznie udowadnia, że dobrze radzi sobie w trudnych warunkach.

Ewelina Gościńska – 1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat, a zarazem 3 miejsce w klasyfikacji KOBIETY OPEN. Był to debiutancki sezon Eweliny na dystansie Półmaraton. Nawet sama zawodniczka była zaskoczona dokonaniami w tym roku.

Małgorzata Walendzewicz – 1 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT. Powrót na trasy po rocznej przerwie przyniósł Małgosi wiele satysfakcji oraz świetne wyniki.

Andrzej Bąkała – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69. Andrzej startował we wszystkich tegorocznych edycjach i do sukcesów może dopisać też tytuł Superfinishera.

Stanisław Kamiński – 3 miejsce w kategorii mężczyźni 60-69 lat. Prezes Klubu Rowerowego udowodnił, że prowadzenie klubu nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów sportowych.

Najbardziej spektakularnymi są zawsze dekoracje w klasyfikacjach drużynowych. W sezonie 2022 klub MTB Suwałki obronił tytuł najlepszej drużyny na dystansie Półmaraton. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo nacisków ze strony drużyn z Zabłudowa i Białegostoku, to Suwałki wyszły z niej zwycięsko. W ślady starszych koleżanek i kolegów poszli młodzicy na dystansie Fit. Sezon ukończyli na 2 miejscu ustępując tylko drużynie MTB Prostki.

Sezon 2022 był najlepszym w historii Klubu Rowerowego MTB Suwałki. W klasyfikacjach drużynowych jako jedyna ekipa – kolarze z MTB stanęli na podium dwóch dystansów – Półmaraton oraz 2 miejsce FIT.

Fot. Maratony Kresowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Finał w Siemiatyczach

W sobotę, 30 września, w Siemiatyczach odbył się finałowy...

Maratony Kresowe powróciły na Suwalszczyznę

Po długiej przerwie, 16 września 2023 roku, Maratony Kresowe...

Rykowisko, koncerty, filmy

W tym tygodniu, prócz dużego koncertu organizowanego w Suwałkach...

Mikołaj Szeliga w Wiśle zdobył brąz

W sobotę 9 września 2023 w Wiśle odbyły się...