Reklama

Biznesowa agenda Parku Technologicznego. Konkurs dla młodzieży, zajęcia, Forum Pogranicza i nowa strefa coworkingowa

Data:

- Reklama -

W październiku, listopadzie i grudniu w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach sporo się będzie działo. W kalendarium Parkowym znalazły się: kolejna edycja konkursu dla szkół – BizneSÓWKI, otwarcie strefy coworkingowej, Noc Innowacji, zajęcia Future Lab Experience, VI Forum Biznesowe Pogranicza „Energia i Biznes” oraz studia MBA Executive, realizowane we współpracy z Politechniką Białostocką.

Podczas śniadania prasowego, które odbyło się w poniedziałek, 3 października, obecny był również prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz. Jak podkreślił – jesteśmy obecnie z fazie kryzysu energetycznego, a czeka nas jeszcze kryzys gospodarczy. – Musimy się przygotować do trudnych czasów i jednocześnie chcemy zachęcać młodych ludzi do tematyki przedsiębiorczości – zaznaczył Cz. Renkiewicz.

Od 1 października do 9 grudnia młodzież ze szkół ponadpodstawowych i studenci z Suwałk mogą zgłaszać się do kolejnej – VI edycji konkursu BizneSÓWKI. Celem konkursu jest aktywizacja i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy w przyszłości być może będą chcieli uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach. Zadaniem uczestnika jest opracowanie i zgłoszenie pomysłu biznesowego. Biznesplany oceniać będą praktycy – lokalni przedsiębiorcy. Najlepsi z młodych mogą liczyć na nagrody finansowe: 1 miejsce – 7000 zł, 2 miejsce – 5000 zł, 3 miejsce – 3000 zł. Finał konkursu odbędzie się 19 grudnia.

Nowością w ofercie Parku Technologicznego jest coworking zone. Strefa coworkingowa zlokalizowana jest na I piętrze w części konferencyjnej obiektu. W coworking zone działa szybkie łącze, dostępny jest VIP room, drukarka. Dodatkowo, na ścianach znalazły się obrazy ze zbiorów sztuki współczesnej Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Od 1 listopada korzystanie ze strefy coworkingowej będzie płatne (20 zł/os./dzień).

Sztuka w Parku Technologicznym

O strefie coworkingowej mówi Dariusz Bogda, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód:

W Parkowym kalendarium znalazły się również propozycje spotkań i zajęć w formie laboratorium. Już 22 października w PNTPW odbędzie się 4. edycja Nocy Innowacji, podczas której można będzie bezpłatnie skorzystać ze Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności (SOWA), wziąć udział w zajęciach z programowania z Photonem, w wykładach Łukasza Korola z Code&Pepper oraz Huberta Roszkowskiego z Frydenbo Boats Production.

FLEX – Future Lab Experience to trwające od listopada 2022 do marca 2023 zajęcia w formie laboratorium, w których wezmą udział maturzyści i uczniowie klas przedmaturalnych. Młodzież będzie miała okazję pracować nad zadaniami praktycznymi postawionymi przez suwalskich przedsiębiorców, działających w obszarach: sztucznej inteligencji, reżyserii, mechaniki, automatyki, energetyki, programowania, marketingu, zarządzania i logistyki oraz ochrony środowiska.

Również w listopadzie (17-18 listopada) odbędzie się VI Forum Biznesowe Pogranicza pod hasłem „Energia i Biznes”. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Minister Energetyki Litwy – Dainius Kreivys, dr Artur Bartosiewicz – ekonomista z SGH, samorządowcy oraz prezesi spółek energetycznych.

W listopadzie rozpocznie się także nabór na studia podyplomowe MBA Executive, skierowane do: skierowane są do: kadry zarządzającej przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, pracowników administracji samorządowej i rządowej pełniącej funkcje kierownicze, kandydatów na członków rad nadzorczych oraz osób zainteresowanych problematyką zarządzania. Zajęcia rozpoczną się w marcu 2023 r. Studia są płatne (14 000 zł  brutto/7 000 zł za semestr) i trwają dwa semestry. Realizowane są przez PNTPW i Politechnikę Białostocką.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...

II tura wyborów samorządowych: Podsumowanie wyników. Czesław Renkiewicz prezydentem Suwałk

W ostatnią niedzielę, 21 kwietnia odbyła się druga tura...