Reklama

Kto otrzyma Włócznię? W tym roku zmiany. Laureaci będą sadzić dęby

Data:

- Reklama -

Od 15 listopada można będzie zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów za 2022 rok. Nagroda jest przyznawana od 19 lat, dlatego też w jubileusz 20. edycji do plebiscytu wprowadzone zostały zmiany i nowości. Laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się 18 lutego 2023 r. w hali Suwałki Arena.

Nagroda Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów to jedno z najważniejszych wyróżnień w naszym mieście. Na przestrzeni 19 lat nagrodę otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń.

– Chcąc wprowadzić pewne zmiany, a także sprawić, by nagroda była jeszcze bardziej wyjątkowa, w regulaminie określiliśmy stałą niezmienną liczbę pięciu laureatów w danym roku. Wśród tych pięciu wyróżnień pojawi się nagroda Włóczni Jaćwingów „z diamentem”, która będzie przyznawana za szczególne osiągnięcia lub działania na rzecz Suwałk. Co więcej, będą mogli ją otrzymać również laureaci Włóczni z lat poprzednich – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Dodatkowo diamentowi laureaci będą poproszeni, by posadzić swój dąb w specjalnej alei dębów, która powstanie na suwalskich bulwarach. Każde drzewo będzie nazwane imieniem nagrodzonej osoby – dodaje prezydent Suwałk.

Laureatów 3 nagród wybiorą nagrodzeni Włócznią Jaćwingów w dwóch poprzednich latach. O pozostałych dwóch Włóczniach – w tym statuetce z diamentem – decydować będzie prezydent Suwałk.

Nabór wniosków potrwa od 15 listopada do 31 grudnia 2022 r. Wzór wniosku można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...

II tura wyborów samorządowych: Podsumowanie wyników. Czesław Renkiewicz prezydentem Suwałk

W ostatnią niedzielę, 21 kwietnia odbyła się druga tura...