Reklama

Muzyczne Dekady 2022 w II LO w Suwałkach (foto)

Data:

- Reklama -

Sześć klas, które przeszły do finału konkursu „Muzyczne Dekady 2022”, zaprezentowało w czwartek, 10 listopada w auli II LO im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach programy artystyczne złożone z piosenek filmowych i serialowych z różnych okresów.

„Muzyczne Dekady” to konkurs organizowany w II LO w Suwałkach – w tej edycji klasy losowały najpierw dekadę, a następnie wybierały film i wreszcie – piosenkę filmową, którą oceniali na ostatnim etapie jurorzy. W jury zasiedli: Urszula Danilewicz, Małgorzata Wiszniewska-Karalus, Pamela Sinicka-Krupa, Izabela Kosakowska, Anna Gryza-Aneszko, Agnieszka Bieryło i Iwona Danilewicz.

Finaliści oceniani byli za ruch sceniczny, aranżację i wykonanie utworu, stroje, wykonanie i zaangażowanie klasy w projekt. Klasy zaprezentowały piosenki: „Ach, jak przyjemnie” z filmu „Zapomniana melodia” (klasa I D), „Wehikuł czasu” z filmu „Skazany na bluesa” (klasa II A), „40 lat minęło” – tytułową piosenkę z serialu „40-latek (klasa II E), „Warszawa, ja i Ty” z filmu „Skarb” (III A), „Miasto” z filmu „Miasto’44” (klasa IV A), „Nie bądź taki szybki Bill” z „Wojny domowej” (VIII a).

Najwięcej głosów jury zdobyły klasy: VIII a, która zajęła I miejsce; II E – II miejsce; IV A – III miejsce. Była także Nagroda Publiczności, przyznana przez uczniów szkoły klasie II A. Najlepsi otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane m.in. przez Dyrekcję II LO, „Cinema Lumiere”, strzelnicę „Target” i sklep „Leśny Rynek”, Movement Arenę, Restaurację „U Alika”, Perfumerię „Douglas”, p. Tomasza Szydłowskiego i Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Suwałki.

Organizacją „Muzycznych Dekad” zajmują się nauczyciele II LO – Jerzy Danilewicz, Michał Kiełbus oraz Grzegorz Kalejta.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W II LO oddział mistrzostwa sportowego. Znamy szczegóły

W II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Zygmunta Podhorskiego w...

„Rekord dla Niepodległej” i „Muzyczne dekady” w II LO (foto)

Cała Polska zaśpiewała w piątek, 9 listopada o godz....