Reklama

„Muzyczne Dekady”: Świętowanie niepodległości poprzez śpiew i taniec

Data:

- Reklama -

W piątek, 10 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach odbyła się trzecia edycja konkursu muzycznego pod nazwą „Muzyczne Dekady”. Wydarzenie to jest okazją, aby w wyjątkowej, radosnej atmosferze świętować odzyskanie Niepodległości.

Uczniowie II LO mieli okazję zaprezentować się w wyjątkowy sposób, przygotowując własne interpretacje utworów muzycznych z różnych dekad. Każda z klas losowała dekadę, a następnie samodzielnie wybierała piosenkę do wykonania. To połączenie zróżnicowanych stylów i współczesnych interpretacji ówczesnych szlagierów stanowiło niezwykłe widowisko.

W jury zasiedli: Urszula Danilewicz, Andrzej Raczyło – nauczyciele II LO oraz Izabela Kosakowska (Polskie Radio  Białystok – Studio Suwałki), Anna Gryza-Aneszko (Gazeta Współczesna) i Iwona Danilewicz-Tylenda (Niebywałe Suwałki). Oceniano nie tylko umiejętności wokalne, ale także zaangażowanie klasy, choreografię,  scenografię, spójność z całością oraz wartości artystyczne prezentacji. Jury nie miało łatwego zadania. Prezentacje klas były na wysokim poziomie, zaangażowanie w przygotowanie występu każdej klasy również zasługiwało na uwagę. Niektóre grupy zdecydowały się na występy ze swoimi wychowawcami, co dodatkowo podniosło emocje.

„Muzyczne Dekady” 2023 wygrała klasa II C, która rozbawiła jury interpretacją piosenki „King Bruce Lee Karate Mistrz” Franka Kimono (Piotra Fronczewskiego). Na drugim miejscu uplasowała się klasa III A z utworem „Dach” zespołu Sound’n’Grace, a trzecie miejsce przypadło klasie I F za niezwykłe wykonanie „Małgośki” z repertuaru Maryli Rodowicz.

Konkurs nie tylko dostarczył emocji, ale także obfitował w nagrody i wyróżnienia. Warto podkreślić, że oprócz tradycyjnych miejsc, przyznano również nagrodę publiczności, którą zdobyła klasa III D (Hej, wesele – Love System). Sponsorzy tacy jak: Cinema Lumiere, Malow Ślepsk Malow Suwałki, Movememt Arena, Cymes oraz dyrekcja II LO ufundowali atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

„Muzyczne Dekady” w II LO im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach to nie tylko konkurs, ale także wyjątkowe świętowanie kreatywności i integracji uczniów. Organizatorzy, czyli Jerzy Danilewicz, Michał Kiełbus i Grzegorz Kalejta, zasługują na ogromne uznanie za stworzenie platformy, dzięki której młodzi mieszkańcy miasta mogą prezentować raz do roku swoje umiejętności.

Fot. Niebywałe Suwałki

Muzyczne Dekady 2022 w II LO w Suwałkach (foto)

„Rekord dla Niepodległej” i „Muzyczne dekady” w II LO (foto)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wejdź do „Strefy interesów” – wygraj bilety do Cinema Lumiere

Od 22 marca kinomani będą mieli okazję przenieść się...

Romantyczna symfonia wkrótce w Cinema Lumiere. Wygraj bilety na „Miłość bez ostrzeżenia”

15 marca to data, którą wszyscy miłośnicy kina powinni...

Marcowe „Kino konesera”: Wygraj bilety na film „Impresjoniści”

We wtorek, 5 marca, miłośnicy kina oraz sztuki będą...

„Biała odwaga” w marcu w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Pokazy filmu "Biała odwaga" w Cinema Lumiere już od...