Reklama

Dobiegły końca konsultacje. Trwa głosowanie nad wersją parku na północy Suwałk

Data:

- Reklama -

Zakończył się I etap konsultacji społecznych związanych z powstaniem parku przy ul. Nowomiejskiej – na terenie należącym do miasta. Po zebraniu uwag od mieszkańców nadeszła pora na ostateczną fazę, czyli głosowanie i wybór projektu, który zostanie zrealizowany.

– Chcemy, by powstał zupełnie nowy teren rekreacyjny na północy Suwałk. U zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej – na blisko 2-hektarowej działce znajdzie się nowy park. O tym, jak będzie wyglądał, zdecydują mieszkańcy Suwałk. Właśnie ruszyło głosowanie internetowe, które potrwa do 12 marca – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 warianty/koncepcje tego, jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Od 6 do 19 lutego zbierane były uwagi do tych projektów.

Suwalczanie w trakcie spotkania i konsultacji zwracali uwagę na to, że park powinien być miejscem do rekreacji i odpoczynku, z jak największą ilością zieleni i ścieżek umożlwiających spacerowanie również osobom niepełnosprawnym. Zwrócono uwagę na psie pakiety, źródełka wody pitnej oraz poddano pod rozwagę, czy nie zbudować tam niewielkiego placu zabaw dla dzieci. Suwalczanie byli zdania, że myjnia samochodowa powinna zniknąć z tego terenu, a na jej miejscu mogłaby się pojawić niewielka gastronomia. Najczęściej pojawiające się uwagi zostały w większości przypadków uwzględnione. Pojawiały się pomysły, by park zlokalizować po drugiej stronie – w sąsiedztwie Aquaparku. Niestety, ten teren do miasta nie należy. Jest własnością prywatną. Mimo prób kontaktu, urzędnikom i prezydentowi nie udało się właściciela przekonać do zamiany działki.

Nowe, poprawione warianty, uwzględniają najczęściej zgłaszane uwagi, jakimi były: wprowadzenie większej ilości zieleni niskiej oraz drzew, wygospodarowanie miejsca na małą gastronomię oraz urządzenia zabawowe dla dzieci, zrezygnowanie z myjni samochodowej. Uwzględniono także postulat umieszczenia obiektów małej architektury, takich jak: ławki, kosze, poidełka, huśtawki, hamaki itp.

TU MOŻESZ ODDAĆ GŁOS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wiemy, jak będzie wyglądał park na północy Suwałk

Suwalczanie zdecydowali w głosowaniu internetowym, który projekt nowego parku...

Park ma być miejscem do odpoczynku

Za nami spotkanie towarzyszące konsultacjom społecznym związanym z planami...

Są koncepcje, potrzebny głos mieszkańców

Park u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej miałby powstać...

Radna apeluje o konsultacje w sprawie parku

W tym roku planowana jest budowa parku na os....