Reklama

W Suwałkach nowy program: Mieszkanie za remont

Data:

- Reklama -

To pomysł suwalskiego samorządu, aby udostępnić pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań do wynajęcia. Osoby, które byłyby zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt i we własnym zakresie, będą mogły je wynająć na preferencyjnych warunkach.

– To kolejna – obok programu „Od najemcy do właściciel” – z propozycji naszego miasta skierowana do tych mieszkańców Suwałk, którzy nie mają swojego mieszkania, a byliby zainteresowani długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z lokali należących do zasobów miasta – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Realizacja programu „Mieszkanie za remont” dla zainteresowanych osób będzie oznaczać przede wszystkim: znaczne skróceniu czasu oczekiwania na objęcie lokalu komunalnego; umowę najmu lokalu mieszkalnego na czas nieokreślony; niższy czynsz i stabilne warunki najmu w porównaniu do umów zawieranych na rynku wtórnym; zwolnienie z płatności czynszu na czas remontu; zwolnienie z wpłaty kaucji mieszkaniowej; możliwość wykupu mieszkania na własność.

W 2023 r. pozyskanych zostanie około 100 mieszkań w Suwałkach – tak wynika z analizy przeprowadzonej przez spółkę ZBM TBS. Zostaną one przeznaczone na realizację tzw. „listy rocznej”, wykwaterowania oraz zapewnienia lokali zamiennych. Wśród tych mieszkań będzie również 11 lokali o powierzchni od 16,00 m kw. do 92,00 m kw. wymagających remontu, które w pierwszym etapie zostaną przeznaczone na realizację programu „Mieszkanie za remont”.

Aby zostać uczestnikiem programu, trzeba spełnić określone warunki. Pod uwagę będą brane m.in.: kryterium dochodowe, brak tytułu prawnego do innego lokalu położonego na terenie Suwałk lub w powiecie suwalskim, w dniu zawarcia umowy najmu lokalu komunalnego; zamieszkiwanie na terenie miasta; brak zobowiązań finansowych wnioskodawcy z tytułu najmu lub bezumownego zajmowania lokalu mieszkalnego; posiadanie niezbędnych środków finansowych na remont lokalu mieszkalnego.

Rekrutację do programu prowadzić będzie ZBM TBS. Wkrótce zostanie ogłoszony pierwszy nabór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Duże zainteresowanie „Mieszkaniem za remont”

Ogłoszono drugą edycję programu "Mieszkanie za remont" w Suwałkach,...

Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

Zarząd Budownictwa Mieszkaniowego TBS (ZBM TBS) w Suwałkach informuje...

Duże zainteresowanie „mieszkaniami za remont”

Program „Mieszkanie za remont” ma na celu wykorzystanie...