Reklama

Duże zainteresowanie „Mieszkaniem za remont”

Data:

- Reklama -

Ogłoszono drugą edycję programu „Mieszkanie za remont” w Suwałkach, która spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ogółem wpłynęło aż 28 wniosków. Miejska spółka ZBM TBS udostępnia w ramach tego programu wolne i niezamieszkane mieszkania, które można wyremontować na własny koszt, by następnie wynająć je na preferencyjnych warunkach.

W pierwszej, próbnej edycji, rozpoczętej wiosną tego roku, ZBM TBS wytypowało 11 mieszkań do programu. Na ogłoszony nabór zgłosiły się aż 43 osoby, z których 24 spełniło kryteria formalne. W efekcie 8 mieszkań zostało wyremontowanych i wynajętych. Koszt remontów wyniósł łącznie 240 000 zł.

W drugiej turze programu „Mieszkanie za remont” zaproponowano 12 mieszkań, których remont może wynieść nawet blisko 440 000 zł. Teraz przedstawiciele ZBM TBS zweryfikują złożone wnioski, a ocenę przeprowadzi Komisja Mieszkaniowa działająca przy spółce.

Program „Mieszkanie za remont” stanowi kolejną propozycję, obok programu „Od najemcy do właściciela”, skierowaną do mieszkańców miasta, którzy nie posiadają własnego mieszkania, a zainteresowani są długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z mieszkań należących do miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

Zarząd Budownictwa Mieszkaniowego TBS (ZBM TBS) w Suwałkach informuje...

Suwalczanie odebrali klucze do nowych mieszkań komunalnych

W środę, 21 czerwca, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, symbolicznie...

Duże zainteresowanie „mieszkaniami za remont”

Program „Mieszkanie za remont” ma na celu wykorzystanie...

W Suwałkach nowy program: Mieszkanie za remont

To pomysł suwalskiego samorządu, aby udostępnić pulę wolnych i...