Reklama

Duże zainteresowanie „Mieszkaniem za remont”

Data:

- Reklama -

Ogłoszono drugą edycję programu „Mieszkanie za remont” w Suwałkach, która spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ogółem wpłynęło aż 28 wniosków. Miejska spółka ZBM TBS udostępnia w ramach tego programu wolne i niezamieszkane mieszkania, które można wyremontować na własny koszt, by następnie wynająć je na preferencyjnych warunkach.

W pierwszej, próbnej edycji, rozpoczętej wiosną tego roku, ZBM TBS wytypowało 11 mieszkań do programu. Na ogłoszony nabór zgłosiły się aż 43 osoby, z których 24 spełniło kryteria formalne. W efekcie 8 mieszkań zostało wyremontowanych i wynajętych. Koszt remontów wyniósł łącznie 240 000 zł.

W drugiej turze programu „Mieszkanie za remont” zaproponowano 12 mieszkań, których remont może wynieść nawet blisko 440 000 zł. Teraz przedstawiciele ZBM TBS zweryfikują złożone wnioski, a ocenę przeprowadzi Komisja Mieszkaniowa działająca przy spółce.

Program „Mieszkanie za remont” stanowi kolejną propozycję, obok programu „Od najemcy do właściciela”, skierowaną do mieszkańców miasta, którzy nie posiadają własnego mieszkania, a zainteresowani są długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z mieszkań należących do miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mieszkanie za remont

Zarząd Budynków Mieszkaniowych TBS Suwałki uruchomił trzecią edycję programu...

Nowe mieszkania dla mieszkańców Suwałk

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, dokonał symbolicznego przekazania kluczy do...

Kolejny blok ZBM TBS gotowy

Klucze do mieszkań w pierwszym z budynków ZBM TBS...

Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

Zarząd Budownictwa Mieszkaniowego TBS (ZBM TBS) w Suwałkach informuje...