Reklama

Nowe mieszkania dla mieszkańców Suwałk

Data:

- Reklama -

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, dokonał symbolicznego przekazania kluczy do mieszkań lokatorom pierwszego z sześciu budynków Zakładu Budownictwa Mieszkaniowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (ZBM TBS) przy ul. Rodziny Rylskich. To wydarzenie wpisuje się w ramy realizacji projektu „Od najemcy do właściciela”, który zdobywa coraz większą popularność wśród mieszkańców miasta.

W ciągu ostatnich kilku lat samorząd Suwałk oddał mieszkańcom do użytkowania aż 143 nowe mieszkania, a nowa inwestycja przy ul. Rodziny Rylskich to kolejny kamień milowy w rozwoju infrastruktury mieszkaniowej w mieście.

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił miastu wsparcia finansowego w wysokości 4.442.918 zł ze środków Funduszu Dopłat na budowę pierwszego z sześciu planowanych budynków. Kwota 1.196.000 zł została pozyskana z Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Budynek, wybudowany przez firmę BUD REM za kwotę 14 913 458,09 zł, to obiekt dwuklatkowy, całkowicie podpiwniczony. Każda klatka wyposażona jest w windę. W piwnicy znajduje się otwarty garaż z 43 miejscami postojowymi, a na zewnątrz dostępne są dodatkowe 32 miejsca dla mieszkańców.

Wszystkie 53 mieszkania są w tzw. stanie wykończonym „pod klucz”, oferując przyszłym mieszkańcom komfort i gotowość do zamieszkania. Wśród ofert znajdują się mieszkania o różnych rozmiarach, od 1 do 4 pokoi, z powierzchnią od 28 do 71 m2.

Niebawem ZBM TBS planuje kontynuację projektu poprzez budowę kolejnego bloku z 39 mieszkaniami. Planowany budynek B będzie całkowicie podpiwniczony, z 39 lokalami mieszkalnymi. Podobnie jak w przypadku pierwszego budynku, znajdzie się w nim otwarty garaż, tym razem z 40 miejscami postojowymi, oraz 24 miejsca na zewnątrz budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejny blok ZBM TBS gotowy

Klucze do mieszkań w pierwszym z budynków ZBM TBS...

Duże zainteresowanie „Mieszkaniem za remont”

Ogłoszono drugą edycję programu "Mieszkanie za remont" w Suwałkach,...

Suwalczanie odebrali klucze do nowych mieszkań komunalnych

W środę, 21 czerwca, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, symbolicznie...

Kolejny blok ZBM TBS powstanie przy ul. Franciszkańskiej

Będzie to budynek dwuklatkowy, całkowicie podpiwniczony, z windami, podziemnym...