Reklama

Kolejny blok ZBM TBS gotowy

Data:

- Reklama -

Klucze do mieszkań w pierwszym z budynków ZBM TBS przy ul. Rylskich będą już niebawem w rękach ich przyszłych właścicieli. To kolejny kamień milowy w realizacji inwestycji opartej na sprawdzonej formule „Od najemcy do właściciela”. Dodatkowo, w planach jest budowa kolejnego bloku, otwierająca nowe możliwości dla chętnych do zamieszkania w tym nowoczesnym kompleksie.

Zakończenie prac przy budynku mieszkalnym przy ulicy Rodziny Rylskich 2A to już fakt. Odbiory są w toku, a planowane przekazanie lokatorom mieszkań zaplanowano na styczeń 2024 roku. Umowy najmu zostaną zawarte z 53 osobami, które partycypowały w kosztach budowy tych lokali.

Finansowanie tego budynku oparte było na różnych źródłach. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał Miastu Suwałki wsparcie w wysokości 4.442.918 zł z Funduszu Dopłat, a dodatkowo, samorząd pozyskał 1.196.000 zł z Krajowego Zasobu Nieruchomości. Całą inwestycję wartą 14 913 458,09 zł zrealizowała firma BUD REM.

Mieszkania, które zostaną przekazane, będą gotowe do zamieszkania, wykończone „pod klucz”, oferując przestrzenie o powierzchni od 28 m kw. do 71 m kw., w tym mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe. Mieszkańcom zostanie zapewniony dostęp do otwartego garażu z 43 miejscami postojowymi w piwnicy oraz 32 miejscami na zewnątrz, łącznie dając 75 miejsc postojowych.

Niebawem ZBM TBS planuje rozpoczęcie budowy kolejnego bloku, o którym mówi się jako o budynku B. Znajdzie się w nim 39 lokali mieszkalnych, będzie całkowicie podpiwniczony. Inwestycje obejmie również otwarty garaż z 40 miejscami postojowymi w piwnicy oraz 24 na zewnątrz, co łącznie da 64 miejsca postojowe.

Decyzje dotyczące nowego budynku opierają się na ankietach przeprowadzonych przez ZBM TBS, w których 47% respondentów wskazało na lokale trzypokojowe, 30% na lokale z dwoma pokojami, a 22% na te z czterema pokojami. Mieszkaniami jednopokojowymi zainteresowało się niewiele osób – poniżej 1% uczestników ankiety.

Planowane rozpoczęcie budowy nowego bloku nastąpi w IV kwartale 2024 roku, a zakończenie i oddanie do użytku przewiduje się w II kwartale 2026 roku. ZBM TBS już teraz przygotowuje wniosek o wsparcie finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowe mieszkania dla mieszkańców Suwałk

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, dokonał symbolicznego przekazania kluczy do...

ZBM TBS ogłasza ankietę dla mieszkańców. W planach budowa kolejnego bloku

Suwałki wciąż rozwijają swoją ofertę mieszkań na wynajem. Mieszkańcy...

Duże zainteresowanie „Mieszkaniem za remont”

Ogłoszono drugą edycję programu "Mieszkanie za remont" w Suwałkach,...

Suwalczanie odebrali klucze do nowych mieszkań komunalnych

W środę, 21 czerwca, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, symbolicznie...