Reklama

Adopcja psów seniorów w Suwałkach: Nowy program na rzecz bezdomnych zwierząt

Data:

- Reklama -

Rada Miejska w Suwałkach podejmie niebawem ważną decyzję dotyczącą opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania ich bezdomności. „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Suwałki na rok 2024” to dokument, który nie tylko zobowiązuje do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, ale również wdraża dodatkowe inicjatywy mające na celu poprawę sytuacji zwierząt.

Jedną z najważniejszych innowacji jest wprowadzenie akcji adopcyjnej pod nazwą „Adoptuj psa seniora”. Program ten ma na celu znalezienie domu dla starszych zwierząt przebywających w suwalskim schronisku, które z biegiem lat zmagają się z coraz mniejszymi szansami na adopcję.

W ramach tej inicjatywy, osoby decydujące się na adopcję psa seniora mogą liczyć na wsparcie finansowe. Zwolennicy tego programu będą mogli otrzymać rekompensatę nawet do 1500 zł na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem zwierzęcia. Dotyczy to m.in. kosztów budowy bądź zakupu kojca dla zwierzęcia oraz wydatków na zabiegi weterynaryjne.

Jednakże, aby skorzystać z tego wsparcia, osoby adoptujące muszą spełniać określone warunki. Obejmują one zapewnienie zwierzęciu odpowiedniej opieki, humanitarnego traktowania oraz właściwych warunków życia. Ponadto, adoptujący zobowiązani są do zapewnienia opieki weterynaryjnej w razie choroby, regularnych szczepień ochronnych oraz koniecznych zabiegów weterynaryjnych. Miasto Suwałki zastrzega sobie również prawo do przeprowadzania kontroli w miejscu zamieszkania zwierzęcia.

W przypadku niespełnienia powyższych warunków, zwierzę może zostać odebrane od nowego opiekuna, a rekompensata podlegać będzie zwrotowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Pieniądze za adopcję psów w Suwałkach: Czy kontrowersyjna uchwała wejdzie w życie?

W Suwałkach powraca temat projektu uchwały dotyczącej wypłacania pieniędzy...

Temat schroniska dla zwierząt zatoczył koło. W 2024 r. przytulisko poprowadzi… Bogdan Lauryn

Na prowadzenie schroniska dla zwierząt w Suwałkach w przyszłym...

Dziś Dzień Kundelka

W dniu 25 października świętujemy "Dzień Kundelka". To święto...

Nowy operator schroniska dla zwierząt? Firma została założona miesiąc przed ogłoszeniem postępowania

Na początku tego roku, Miasto Suwałki podjęło próbę wyłonienia...