Reklama

Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

Data:

- Reklama -

Zarząd Budownictwa Mieszkaniowego TBS (ZBM TBS) w Suwałkach informuje o rozpoczęciu drugiego etapu naboru wniosków w ramach programu „Mieszkanie za remont”. Miejska spółka udostępnia kolejną pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań osobom, które byłyby zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt, aby następnie wynająć je na preferencyjnych warunkach.

Pierwszy próbny nabór został uruchomiony wiosną tego roku, w którym to ZBM TBS wytypowała 11 mieszkań, a zgłosiło się 43 osoby. Po weryfikacji wniosków kryteria formalne spełniło 24 z nich, a ostatecznie mieszkania wyremontowało i wynajęło 8 osób. Koszt prac remontowych wyniósł 240.000 zł.

W ramach programu uwzględniane są następujące kryteria:

  1. Kryterium dochodowe.
  2. Nieposiadanie tytułu prawnego do innego lokalu na terenie Miasta Suwałki lub w powiecie suwalskim, w dniu zawarcia umowy najmu lokalu komunalnego.
  3. Zamieszkiwanie na terenie Miasta Suwałki.
  4. Brak zobowiązań finansowych wnioskodawcy z tytułu najmu lub bezumownego zajmowania lokalu mieszkalnego.
  5. Posiadanie niezbędnych środków finansowych na remont lokalu mieszkalnego.

Teraz przedstawiciele ZBM TBS w II turze proponują kolejne 12 mieszkań, których koszt remontu może wynieść nawet blisko 440.000 zł. Wykaz dostępnych mieszkań można znaleźć w załączniku.

Ogłoszenie o naborze wniosków oraz sam wniosek znajdują się w załącznikach do tego komunikatu. Nabór chętnych do udziału w programie potrwa do 15 października 2023 roku.

Program „Mieszkanie za remont” stanowi alternatywną opcję obok programu „Od najemcy do właściciela” i jest skierowany do mieszkańców Suwałk, którzy nie posiadają własnego mieszkania, lecz są zainteresowani długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem lokalu należącego do Miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Duże zainteresowanie „Mieszkaniem za remont”

Ogłoszono drugą edycję programu "Mieszkanie za remont" w Suwałkach,...

Duże zainteresowanie „mieszkaniami za remont”

Program „Mieszkanie za remont” ma na celu wykorzystanie...

W Suwałkach nowy program: Mieszkanie za remont

To pomysł suwalskiego samorządu, aby udostępnić pulę wolnych i...