Reklama

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Data:

- Reklama -

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w którym znajdą się 123 miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców miasta. Plan przewiduje adaptację na ten cel budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Nowomiejskiej. W czwartek, 21 września, Prezydent Suwałk podpisał umowę z Wojewodą Podlaskim w sprawie dofinansowania tej inwestycji ze środków programu „Maluch +”. Obecnie miasto jest w fazie opracowywania dokumentacji technicznej projektu.

Fot. Podlaski Urząd Wojewódzki

Pieniądze pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) w kwocie 4.411.026,00 zł oraz z budżetu państwa w kwocie 595.135,63 zł.

Dodatkowo, Miasto Suwałki otrzyma dofinansowanie w wysokości 3.701.808,00 złotych na wsparcie funkcjonowania 123 nowych miejsc opieki w Żłobku Miejskim przez 36 miesięcy. Środki te pochodzą z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

Nowy żłobek zostanie urządzony w istniejącym budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Nowomiejskiej 10, który ma powierzchnię 921,63 m². Miasto już opracowało koncepcję przebudowy budynku i obecnie pracuje nad dokumentacją techniczną potrzebną do ogłoszenia przetargu na prace budowlane.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, podkreśla, że czwarty żłobek w pełni zaspokoi zapotrzebowanie na opiekę żłobkową w mieście. W ciągu ostatnich 10 lat inwestycje w tej dziedzinie pomogły wielu rodzinom w Suwałkach, umożliwiając im powrót na rynek pracy. Obecnie Suwałki mają żłobek na północy miasta, gdzie opieką jest objętych 109 dzieci, obiekt w centrum Suwałk przy ul. Kamedulskiej z 96 miejscami, oraz żłobek przy ul. Kościuszki ze 122 miejscami. Nowy żłobek przy ul. Nowomiejskiej zwiększy łączną liczbę miejsc do 450.

Cała inwestycja musi zostać zrealizowana w ciągu 3 lat od podpisania umowy. Prawdopodobnie prace budowlane rozpoczną się w 2024 roku, a zakończą na początku 2025 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...