Reklama

Siatkówka w pigułce. Wystawa „U Alika” już otwarta

Data:

- Reklama -

W restauracji Kuchnia Tatarska U Alika w Suwałkach została otwarta ekspozycja, która przybliża historię klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki. Wśród wielu inicjatyw związanych z klubem sportowym, ta wystawa stanowi nie tylko hołd dla jego historii, ale także okazję dla fanów do przyjrzenia się bliżej swoim idolom.

Dariusz Ułanowicz, dyrektor sportowy klubu, wyraził swoje zadowolenie z otwarcia wystawy, podkreślając, że jest ona dostępna dla wszystkich odwiedzających restaurację. W ramach tej inicjatywy można poznać historię drużyny, zobaczyć trofea, koszulki oraz bilety z ważnych meczów i wydarzeń z przeszłości klubu.

Klub Ślepsk Malow Suwałki ma swoje korzenie w Augustowie, gdzie został utworzony w 2004 roku. Inicjatywa ta zrodziła się dzięki kilku osobom, w tym Romanowi Roszkowskiemu i trenerowi Antoniemu Kolasińskiemu, którzy postanowili zgłosić drużynę do III ligi piłki siatkowej. Jednak na początku potrzebowano wsparcia finansowego, które zapewnił Józef Wiszniewski, właściciel stoczni jachtowej Ślepsk i pasjonat sportu.

Stowarzyszenie powołane do życia przez Michała Wiszniewskiego i Piotra Krasko pomogło zarejestrować Zakładowy Klub Sportowy Ślepsk Augustów i przystąpić do rozgrywek trzecioligowych. Wtedy to drużyna skupiała ludzi, którzy zdobywali podstawy siatkówki w szkole średniej, a także tych bez doświadczenia w kierowaniu stowarzyszeniem sportowym. Jednak determinacja i zaangażowanie pozwoliły klubowi rozwijać się, a trzecioligowe mecze i treningi dostarczały wiele radości i zabawy.

W miarę jak klub rozwijał się, pojawiła się potrzeba podniesienia poziomu sportowego drużyny. W sezonie 2005/2006 klub awansował do drugiej ligi siatkarskiej, otwierając nowy rozdział w swojej historii. Przejście do drugiej ligi stanowiło wyzwanie, zarówno dla zawodników, jak i zarządu klubu. Jednak pomimo trudności Ślepsk utrzymał się w tej klasie rozgrywkowej i podniósł poziom organizacyjny. Mecze przeniesiono do nowej hali w Raczkach, a liczba kibiców na trybunach zaczęła rosnąć. W miarę rozwoju klubu, główni sponsorzy, w tym Stocznia Ślepsk, kontynuowali swoje wsparcie.

W sezonie 2009/2010 drużyna awansowała do pierwszej ligi. To jednak nie był łatwy okres, klub musiał stawić czoła trudnościom finansowym i organizacyjnym. Dzięki wsparciu prezydenta Suwałk, Józefa Gajewskiego, klub otrzymał halę do gry, bazę treningową i finanse, które pozwoliły mu utrzymać się w pierwszej lidze.

Debiut w pierwszej lidze nie był łatwy, ale Ślepsk Suwałki zarówno wtedy, jak i teraz, trzyma poziom, walcząc o zwycięstwo w każdym meczu.

Dzięki determinacji zawodników, zaangażowaniu zarządu i wsparciu lokalnych władz i firm – sponsorów, Ślepsk Malow Suwałki stał się ważnym elementem sportowej historii regionu i miasta. Wystawa będąca inicjatywą klubu kibiców i Emilii Popławskiej z Kuchni tatarskiej „U Alika” jest dowodem na to, że pasja, zaangażowanie i współpraca mogą przekształcić marzenia w rzeczywistość.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Siatkarze z Łotwy i Bydgoszczy wygrali młodzieżowy turniej

Daugavpils 2005 z Łotwy i BKS Chemik Bydgoszcz triumfatorami...

Niemoc biało-niebieskich trwa. Bogdanka LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:0

Kibice suwalskiego klubu z niepokojem oczekiwali wyjazdowego meczu w...

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...

Bezradni biało-niebiescy. Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 0:3

Poprzedni domowy mecz wprowadził kibiców w stan euforii. Na...