Reklama

Zdrowie dzieci na pierwszym planie

Data:

- Reklama -

W piątek, 22 września na Placu im. Marii Konopnickiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której swoje propozycje i obietnice przedstawili dwaj kandydaci do Sejmu z Koalicji Obywatelskiej (PO) – Krzysztof Truskolaski z Białegostoku oraz Jacek Niedźwiedzki z Suwałk. Głównymi tematami poruszanymi podczas briefingu były kwestie związane z opieką zdrowotną dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem psychiatrii dziecięcej oraz aktywności fizycznej uczniów.

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w województwie podlaskim to kwestia, która nie może być bagatelizowana. Według dostępnych danych, ponad 2000 prób samobójczych dzieci i młodzieży odnotowano w ostatnim roku. To alarmująca liczba, która wymaga pilnej uwagi i działań. Jednym z głównych problemów jest długi czas oczekiwania na pomoc psychoterapeutyczną. Dzieci i młodzież potrzebują szybkiego wsparcia, dlatego kandydaci zadeklarowali utworzenie całodobowego centrum psychoterapii dla dzieci, na wzór tego, działającego w Białymstoku. Takie centrum działa w stolicy regionu, ale niestety dysponuje tylko 28 miejscami, co jest niewystarczające, aby zapewnić wsparcie wszystkim potrzebującym. – Nowe centrum jest niezbędne, aby dzieci i młodzież mogły dobrze się rozwijać emocjonalnie i psychicznie – zaznaczył Krzysztof Truskolaski.

Priorytety Jacka Niedźwiedzkiego

Kandydat Jacek Niedźwiedzki, wspólnie z Cezarym Cieślukowskim, kandydatem do Senatu, postawił na rozwijanie opieki zdrowotnej w Suwałkach. Jednym z kluczowych punktów ich programu jest obietnica powstania oddziału onkologicznego w Suwałkach. Jest to inicjatywa niezwykle potrzebna, ponieważ mieszkańcy subregionu potrzebują wsparcia i leczenia w tym zakresie.

Więcej o pomyśle utworzenia w Suwałkach centrum onkologii przeczytacie Państwo na naszym portalu w najbliższy poniedziałek, 25 września w wywiadzie z Cezarym Cieślukowskim.

Kandydaci podkreślili również wagę edukacji dzieci w zakresie zdrowia i aktywności. Wiedza to fundament przyszłości, dlatego inwestycje w rozwój kolejnych pokoleń są kluczowe. – Dzieci uczą się o amebie i pantofelku, a nie o tym, jak zdrowo żyć – przekonywał Jacek Niedźwiedzki.

Podczas konferencji prasowej obaj kandydaci zadeklarowali, że zrobią wszystko, aby wygrać nadchodzące wybory.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Posłowie dostali od rolników „żółte kartki”

W czwartek, 4 kwietnia, rolnicy w całej Polsce protestują,...

Suwałki dostaną wsparcie z rządowego programu dla pogranicza

Powiat suwalski, sejneński i Suwałki, jako miasto na prawach...