Wczoraj Białystok i Kruszyniany, dziś – Suwałki, Puńsk i Sejny, jutro – Augustów. To plan wizyty wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w województwie podlaskim.

W Suwałkach Małgorzata Kidawa-Błońska zwiedziła wystawę Andrzeja Strumiłły w Galerii Sztuki Stara Łaźnia, a następnie – wraz z Robertem Tyszkiewiczem, Anną Naszkiewicz i Jackiem Niedźwiedzkim – wzięła udział w briefingu prasowym poświęconym jej odwiedzinom w naszym regionie i potrzebie budowy drogi ekspresowej, która połączy Suwałki i Augustów z Białymstokiem. Przypomnijmy, że poseł Robert Tyszkiewicz, jako jeden z członków Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego, postuluje, aby sieć dróg ekspresowych w regionie została uzupełniona o trasę na odcinku Białystok – Augustów (więcej informacji w artykułach poniżej).

– To mój kolejny dzień wizyty w tym regionie. Wczoraj byłam w Kruszynianach – bardzo nam zależy, żeby nie powstały tam przemysłowe farmy drobiu. Dzisiaj jesteśmy w Suwałkach, będziemy w Puńsku i Sejnach. Dla mnie to bardzo ważne – to wyjątkowe miejsca w Polsce, gdzie są ludzie bardzo kreatywni, którzy w trudnym czasach potrafią robić rzeczy niezwykłe. To też region ważny pod względem ekologicznym dla naszego kraju. W czasie wizyty spotykamy się w różnych środowiskach i z różnymi ludźmi, rozmawiamy o tym, co dla ludzi jest najważniejsze – powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami Małgorzata Kidawa-Błońska.

W poniedziałek, 12 lipca wicemarszałek weźmie jeszcze udział w spotkaniu z mniejszością litewską w Puńsku i w spotkaniu dotyczącym służby zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Sejnach.

Fot. Niebywałe Suwałki

Podlascy posłowie jednogłośnie o drodze Białystok – Augustów

Poseł Tyszkiewicz: Via Carpathia tylko śladem S8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj