Reklama

Duże zainteresowanie „mieszkaniami za remont”

Data:

- Reklama -

Program „Mieszkanie za remont” ma na celu wykorzystanie wolnych mieszkań z zasobów miasta poprzez udostępnienie ich osobom, które są zainteresowane ich wynajęciem na preferencyjnych warunkach. Najpierw jednak wnioskodawcy zobowiązują się wyremontować mieszkania na własny koszt.

Program „Mieszkanie za remont” został uruchomiony miesiąc temu. Zainteresowanie było bardzo duże. Zgłosiły się do niego 43 osoby, jednak po weryfikacji złożonych wniosków kryteria formalne spełniło tylko 24 z nich. Ta liczba i tak przewyższa zasoby – ponieważ miejska spółka ZBM TBS wytypowała do programu 11 mieszkań.

Komisja Mieszkaniowa działająca przy ZBM TBS oceni teraz wnioski zgodnie z kryteriami przyjętymi w ramach programu, takimi jak: dochód, brak tytułu prawnego do innego lokalu, zamieszkiwanie na terenie miasta Suwałki, brak zobowiązań finansowych oraz posiadanie niezbędnych środków finansowych na remont mieszkania.

Koszt remontów mieszkań może wynieść nawet blisko 300 tys. zł. Program jest skierowany do osób, które nie mają własnego lokum, a które chciałyby wynająć mieszkanie na dłuższy czas. Dzięki programowi „Mieszkanie za remont” mieszkańcy Suwałk mają szansę na długoterminowy, stabilny i atrakcyjny najem mieszkania – w dobrej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Powstają kolejne mieszkania komunalne

Zakończył się remont kamienicy przy ulicy Sejneńskiej 22, gdzie...

W Suwałkach nowy program: Mieszkanie za remont

To pomysł suwalskiego samorządu, aby udostępnić pulę wolnych i...

W powstających blokach TBS nadal są wolne mieszkania

Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach TBS sp. z o.o....

Starasz się o mieszkanie w TBS? Masz więcej czasu

Suwalska spółka ZBM TBS, planująca rozpoczęcie w II kwartale...