Reklama

Duże zainteresowanie „mieszkaniami za remont”

Data:

- Reklama -

Program „Mieszkanie za remont” ma na celu wykorzystanie wolnych mieszkań z zasobów miasta poprzez udostępnienie ich osobom, które są zainteresowane ich wynajęciem na preferencyjnych warunkach. Najpierw jednak wnioskodawcy zobowiązują się wyremontować mieszkania na własny koszt.

Program „Mieszkanie za remont” został uruchomiony miesiąc temu. Zainteresowanie było bardzo duże. Zgłosiły się do niego 43 osoby, jednak po weryfikacji złożonych wniosków kryteria formalne spełniło tylko 24 z nich. Ta liczba i tak przewyższa zasoby – ponieważ miejska spółka ZBM TBS wytypowała do programu 11 mieszkań.

Komisja Mieszkaniowa działająca przy ZBM TBS oceni teraz wnioski zgodnie z kryteriami przyjętymi w ramach programu, takimi jak: dochód, brak tytułu prawnego do innego lokalu, zamieszkiwanie na terenie miasta Suwałki, brak zobowiązań finansowych oraz posiadanie niezbędnych środków finansowych na remont mieszkania.

Koszt remontów mieszkań może wynieść nawet blisko 300 tys. zł. Program jest skierowany do osób, które nie mają własnego lokum, a które chciałyby wynająć mieszkanie na dłuższy czas. Dzięki programowi „Mieszkanie za remont” mieszkańcy Suwałk mają szansę na długoterminowy, stabilny i atrakcyjny najem mieszkania – w dobrej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Duże zainteresowanie „Mieszkaniem za remont”

Ogłoszono drugą edycję programu "Mieszkanie za remont" w Suwałkach,...

Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

Zarząd Budownictwa Mieszkaniowego TBS (ZBM TBS) w Suwałkach informuje...

Jarosław Lebiediew przechodzi na emeryturę, zastąpi go Tomasz Ostrowski

W czwartek, 27 lipca, Jarosław Lebiediew, dotychczasowy Prezes ZBM...

Mieszkańcy przeciwni koszeniu trawy w czasie suszy

Od lat mieszkańcy Suwałk toczą spory i dyskusje na...