Reklama

Wiosenna promocja w Teatrze Dramatycznym

Data:

- Reklama -

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zachęca widzów do zakupu biletów na weekendowe spektakle „Inwazji” w promocyjnej cenie 40 zł. Oferta będzie obowiązywać tylko we wtorek (18 kwietnia).

Wydarzenia w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku objęte są patronatem medialnym portalu „Niebywałe Suwałki”.

Fot. Bartek Warzecha, Teatr Dramatyczny

Przedstawienie opowiada o tym, jak dwie ukraińskie uchodźczynie znajdują tymczasowy dom w Polsce. Wygodne łóżka, osobiste półki w lodówce, lampka nocna – wszystko dla wygody i komfortu. Czujcie się jak u siebie w domu. Gdziekolwiek jesteśmy, czujemy się jak w domu, jak na wojnie. Wojna nie pozwala odejść, nie daje wytchnienia, odbiera złudzenia, spotyka na każdym progu jakiegokolwiek chwilowo pokojowego kraju. Wojna przypływa i odpływa, przekracza granice, progi, wysycha między palcami i kształtuje wszystkie marzenia o przyszłości w pulsujący pomnik czegoś, co już nigdy się nie powtórzy.

Stapiamy się w jedną całość – ponadnarodową i nadludzką. Zaczynamy dostrzegać współbrzmienie języków i podobieństwo twarzy. Wzniosłe „braterstwo” sprawdzamy prostymi czynami, ciszą, obecnością, akceptacją. Czasami znosimy więcej, niż możemy, a czasami nie możemy wytrzymać wcale.

Premiera „Inwazji” w reżyserii Tamary Trunovej odbyła się 3 grudnia 2022 r. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach projektu „Kierunek Ukraina”.

– Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, dlatego zachęcam do obejrzenia „Inwazji” i skorzystania z promocyjnej oferty – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

To znakomite przedstawienie zostanie zagrane już 21 kwietnia o 19.00 oraz 22 i 23 kwietnia o 16.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. K. Ciołkowskiego 1N). Promocyjne bilety dostępne będą w najbliższy wtorek (18 kwietnia) w sprzedaży online oraz w kasie biletowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„O co biega?” w Teatrze Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle w tym sezonie

Dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie” oraz...

Nigdy nie wiadomo – wywiad z Jolantą Hinc-Mackiewicz – reżyserką „Małych zbrodni małżeńskich”

Prezentujemy rozmowę z Jolantą Hinc-Mackiewicz reżyserką spektaklu "Małe zbrodnie...

Teatralna majówka z Teatrem Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów...