Reklama

Suwałki dostały niecałe 2 mln złotych wsparcia na budowę drogi

Data:

- Reklama -

Jak wynika z listy dotacji udzielonych gminom i miastom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, do Suwałk trafi kwota 1,9 mln złotych na budowę ul. Hiszpańskiej.

Inwestycja może pochłonąć ponad 3,6 mln zł, więc uzyskane dofinansowanie stanowi 60 proc. kwoty planowanej do przeznaczenia na to zadanie. Czy jest się z czego cieszyć? Władze Suwałk aplikowały do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o środki na remont w sumie 10 ulic. Wszystkie inwestycje zostały oszacowano na blisko 21 mln zł.

Oprócz ulicy Hiszpańskiej, na którą udało się pozyskać środki, wnioski objęły dwa sięgacze od ulic Władysława Jagiełły oraz Mieszka I, a także budowę ulic: Wisławy Szymborskiej, Bolesława Prusa, Zbigniewa Herberta, dodatkowo powstanie jednej z ulic w rejonie strefy ekonomicznej.

W planach były także prace na ulicach: 41 Pułku Piechoty, Powstańców Śląskich i Kawaleryjskiej – w tym przypadku wartość inwestycji oszacowano na 3,9 mln złotych. Dofinansowanie mogłoby wynieść 2,3 mln złotych. Wniosek znalazł się na liście rezerwowej Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Do podlaskich gmin i powiatów trafi ponad 201 mln zł na wybudowanie, przebudowanie lub modernizację 164 dróg.

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie że będzie nowa droga z której będzie zadowolana garstka mieszkańców miasta.Szkoda że tylko władze miasta nie pomyślą o tym że z budowy innych ulic min.Bałtyckiej Targowej,może byc wiecej zadowolonych,gdyż ta droga jest drogą z której korzystają nie tylko mieszkańcy ulicy ale też inni mieszkańcy miasta i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

PDM wybuduje ulicę Hiszpańską

Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe z Suwałk wygrało przetarg na...

Ostatni etap „Trasy Wschodniej” może kosztować ponad 40 mln złotych

W przetargu na budowę drogi od ul. Wylotowej do...

Rząd dofinansuje budowę obwodnic. 20,2 mln zł na Wschodnią Obwodnicę Suwałk

Premier Mateusz Morawiecki przyznał niemal 2,4 mld zł dofinansowania...

W mieście remonty dróg za 10,5 mln złotych

Remonty i budowa nowych dróg osiedlowych, które zaplanowano w...