Reklama

Walentynki w Dramatycznym

Data:

- Reklama -

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza wszystkich zakochanych 14 lutego na spektakl „Dekameron” w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Spektakl, w którym akcja toczy się wartko, tematy co i rusz się zmieniają, scenografia i kostium nawiązują do epoki, ale nie brak im funkcjonalności i prostoty właściwej dzisiejszym formom teatralnym z pewnością będzie dobrym wyborem na walentynkowy wieczór.

Ze zbioru stu nowel Boccaciego wybraliśmy dziesięć historii, które dotyczą miłości, zdrady, pragnień i rozterek serca. Większa część tych historii  ma charakter komediowy, gdzie nie brak pikanterii i frywolności.

Za scenografię w spektaklu odpowiada Honza Polivka, a za kostiumy – Joanna Walisiak. Razem z Igorem Gorzkowskim mają na koncie ponad dwadzieścia wspólnych realizacji.

Na scenie zobaczymy: Arletę Godziszewską, Paulę Gogol, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Justynę Godlewską-Kruczkowską, Katarzynę Siergiej, Kamilę Wróbel-Malec, Ewelinę Zawadę (gościnnie), Dawida Malca i Michała Przestrzelskiego.

Przedstawienie będzie można obejrzeć 14 lutego 2023 r. o godz.19.00 w Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku

Bilety na spektakl w cenie: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 35 zł – studencki, dostępne są w
Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Pod naszym patronatem: Po premierze w Dramatycznym

W sobotę, 11 marca w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku...

Czas na Teatr!

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku od początku...

Dziś Walentynki. Jakie atrakcje w kalendarzu?

Walentynkowy tydzień przyniesie sporo koncertów i spotkań wartych uwagi....