Reklama

Seniorzy i w tym roku nie zostaną bez pomocy

Data:

- Reklama -

Drobne naprawy na rzecz seniorów pod nazwą „Złota rączka dla seniora” to usługa, którą miasto zleca już od 2020 roku i cieszy się ona niesłabnącą popularnością. W ubiegłym roku wykonano 1000 napraw na rzecz 182 osób.

W programie  obowiązują oczywiście reguły. Jest limit wizyt w jednym gospodarstwie domowym, który nie może przekroczyć 4 usług w roku. Osoby korzystające z programu muszą być w wieku powyżej 70 lat. To seniorzy mieszkający sami. Drugą grupą są osoby w wieku powyżej 60 lat, które posiadają stopień niepełnosprawności umiarkowany lub znaczny.

Liczba wykonanych usług w 2022 roku wyniosła 1000, liczba zgłoszeń 293, a liczba osób, które skorzystały z pomocy to 182. W gronie osób powyżej 70 lat samotnie zamieszkujących znalazło się 168 seniorów, którzy skorzystali w sumie z 932 usług. Z kolei w drugiej grupie – osób powyżej 60 lat z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zainteresowanych usługą było znaczenie mniej – w sumie 14 osób, na rzecz których wykonanych zostało 68 usług. Dla porównania – w 2021 roku z programu skorzystały 122 osoby, na rzecz których wykonano 1100 usług. W 2020 roku z programu skorzystało 116 osób, a usług wykonano 1058.

W tym roku na realizację „Złotej rączki dla seniora” przeznaczona zostanie kwota 60 tys. zł. Warunki nie uległy zmianie. Miasto szuka w tej chwili wykonawcy zadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Polacy znowu zacisną pasa. Więcej osób niż rok temu chce oszczędzać na świątecznych zakupach żywności

Jak wynika z najnowszego badania, niemal co trzeci konsument...

Nowe emerytury będą niższe. Ostatnie dni na złożenie wniosku

Osoby, które mimo ukończonego wieku emerytalnego odłożyły decyzję o...

Elektroniczny nabór do żłobka już za kilka dni

Od 1 kwietnia 2023 r. w Żłobku Miejskim w...

Lekarze odebrali Brązowe Krzyże Zasługi

W poniedziałek, 27 marca Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski w...