Reklama

Czy tym razem uda się wyłonić dostawcę prądu?

Data:

- Reklama -

Trwa czwarty już przetarg na dostawę prądu dla miejskich jednostek. Po trzech ubiegłorocznych próbach wyłonienia dostawcy, do których nie przystąpiła ani jedna firma zajmującą się produkcją i dostawą prądu, prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz (na zdj. głównym) podjął decyzję o ogłoszeniu kolejnego postępowania.

Od 1 stycznia 2023 r. Suwałki kupują prąd od tzw. dostawcy rezerwowego. – Co ciekawe, do dziś nie dostaliśmy ani jednej faktury za prąd. Zatem nie wiemy tak naprawdę, ile ten prąd nas kosztuje. Wiemy, że jest ustawowo wprowadzona stawka maksymalna za MWh wynosząca 785 zł netto. Natomiast nie wiemy, ile kosztować będzie dystrybucja. Czekamy na pierwsze faktury – informuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Urzędnicy przygotowujący procedurę przetargową zweryfikowali listę członków grupy zakupowej, którą tworzy 45 podmiotów. Ogłoszony przetarg dotyczy zakupu prądu dla potrzeb Miasta Suwałki, jednostek organizacyjnych Miasta Suwałki oraz Gminy Raczki i jednostek organizacyjnych Gminy Raczki.

Jeśli tym razem uda się wyłonić dostawcę, firma ta będzie dostarczać prąd od maja do grudnia. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w tym okresie wynosi: 14710,142 MWh. Na oferty Urząd Miejski w Suwałkach czeka do 5 kwietnia 2023 r.

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki wybierają dostawcę energii elektrycznej na 2024 rok. Koniec niepewności?

Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dostawę energii elektrycznej na...

Koniec roku tuż, tuż. A nadal nie udało się wyłonić dostawcy prądu

Trzeci przetarg na dostawę energii elektrycznej w grupie zakupowej...

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się...

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

Spółki państwowe odpowiedzialne za produkcję i dostawę prądu nie...