Reklama

Śnięte ryby w Czarnej Hańczy: Badania nie wykazały skażenia ani zanieczyszczenia wody

Data:

- Reklama -

WIOŚ w Białymstoku przeanalizował wyniki wody pobranej z Czarnej Hańczy na początku kwietnia, gdy w rzece zostały zauważone śnięte ryby.

Inspektorzy WIOŚ w Białymstoku Delegatury w Suwałkach na podstawie analizy wyników badań nie potwierdzili zanieczyszczenia rzeki pod względem fizyko – chemicznym. Rzeka Czarna Hańcza na badanym odcinku klasyfikowana jest jako potok nizinny żwirowy. Wyniki przeprowadzonych pomiarów porównano z wartościami granicznymi wskaźników jakości wód określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2021 r. w sprawie klasyfikacji stanu ekologicznego, potencjału ekologicznego i stanu chemicznego oraz sposobu klasyfikacji stanu jednolitych części wód powierzchniowych, a także środowiskowych norm jakości dla substancji priorytetowych.

Badane wskaźniki nie przekraczają wartości granicznych dla klasy I jakości wód powierzchniowych. Ponadto został zbadany Indeks oleju mineralnego, który osiągał wartości zbliżone do wartości granicznej dla klasy I i II jakości wód powierzchniowych.

Śnięte ryby w Czarnej Hańczy. Szczegółowe wyniki badań dopiero za tydzień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śnięte ryby w Czarnej Hańczy. Szczegółowe wyniki badań dopiero za tydzień

Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska...