Reklama

Eliminacje do Rockowań już za kilka dni

Data:

- Reklama -

W najbliższą niedzielę, 28 maja o godzinie 17:00, miłośnicy dobrej muzyki i rocka będą mieli okazję posłuchać potężnej dawki najlepszych brzmień w Black Pub Komin przy ulicy Emilii Plater 1 w Suwałkach. Na scenie zaprezentują się zespoły nominowane do tegorocznych Rockowań, czyli prestiżowego przeglądu podlaskich zespołów rockowych, zorganizowanego przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

W eliminacjach wezmą udział zespoły, które będą oceniane przez jury. Grupy wybrane do półfinałów wystąpią na scenie Spodków PIK we wrześniu, a następnie w finale Rockowań, który odbędzie się 21 października 2023 roku. Zwycięzcy otrzymają nagrodę główną w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz nagrodę specjalną – koncert live na antenie Polskiego Radia Białystok, a także szansę na zakwalifikowanie się do Finału Plebiscytu „Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2023”.

Wstęp na przesłuchania jest całkowicie darmowy, a program przewiduje występy takich zespołów jak Blackest, Gpakt, Muv, Osyda oraz We Dwelled in Silence. Przegląd jest skierowany do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową, w tym blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae i wiele innych gatunków. Celem wydarzenia jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocja wyróżniających się zespołów oraz popularyzacja szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Dzięki temu przeglądowi odbyło się już wiele koncertów w całym województwie, dając szansę amatorskim zespołom muzycznym na zaistnienie na scenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wigry – 13, Czarni – 0. Bez litości na Zarzeczu

Choć Wigry mają teraz bardzo napięty grafik spotkań, to...

Militia rozgrzała publiczność. Piątkowy koncert w SOK-u

Piątkowy (24 maja) wczesny wieczór to idealna pora na...

Wyjątkowy Prezent z pierwszym punktem na Suwalszczyźnie. Otwarcie placówki w centrum Suwałki Plaza

Wyjątkowy Prezent uruchomił punkt sprzedaży w centrum handlowym Suwałki...

Rail Baltica w Ełku: nowy wiadukt na ul. Suwalskiej usprawnia ruch w mieście

Ul. Suwalska, jedno z najważniejszych skrzyżowań dróg z torami...