Reklama

Pomaganie za Jechanie. W tym roku rowerzyści wyruszą z Suwałk

Data:

- Reklama -

W 2015 roku fizjoterapeuta z Ostrowa Wielkopolskiego odkrył w sobie miłość do kolarstwa, co doprowadziło do uruchomienia akcji „Pomagania za Jechanie”. W tym roku kolarze pomagają dziesiątce dzieci ze szkoły specjalnej w Jeleniach, które mają niestandardowe potrzeby edukacyjne i terapeutyczne. Rowerzyści sami pokryją koszty wyjazdu, jednocześnie zapraszając innych do wpłat na ten cel – jedna z ekip wyruszy z Suwałk.

Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a w tym roku na trasę wyruszą trzy drużyny. Można śledzić ich postępy na mediach społecznościowych i uczestniczyć w konkursach, grach i aukcjach charytatywnych na rzecz dzieci z Jelenia. Organizatorzy są dumni ze swojej pasji i uwagi, jaką przyciągają, dzięki czemu mogą kogoś wesprzeć finansowo. Michał Majchrzak, pomysłodawca akcji Pomaganie za Jechanie, zaraził się miłością do kolarstwa i postanowił połączyć swoją pasję z działalnością charytatywną.

Od 2018 roku wyszukują osoby w potrzebie, o których nikt by nie usłyszał. Nagłaśniają sprawę, łączą ją z wyprawą rowerową i działają tak, aby zebrać jak najwięcej środków. Niezmiennie od 5 lat, 100% zysku z akcji Pomagania za Jechanie trafia do jej beneficjentów. Rowerzyści sami pokrywają koszty wymarzonych wypraw, a wpłacających zapraszają tylko i wyłącznie do pomocy dzieciom, których w tym roku jest wyjątkowo dużo!

W tym roku rowerzyści pomagają dziesiątce dzieci ze ze szkoły specjalnej w Jeleniach – malutkiej miejscowości w gminie Kraszewice. Uczniowie z oddziału specjalnego mają niestandardowe potrzeby edukacyjne i terapeutyczne. Dzieci zmagają się z licznymi przeciwnościami losu, takimi jak Zespół Downa, Mózgowe Porażenie Dziecięce czy niepełnosprawność intelektualna. Szkoła zapewnia im opiekę odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, logopedy i masażystki. Michałowi i jego ekipie zależy jednak na tym, aby te dzieci otrzymały dostęp do bardziej zaawansowanych form rehabilitacji, takich jak hipoterapia, dogoterapia, alpakoterapia, felinoterapia oraz integracja sensoryczna. To wszystko inwestycja w ich przyszłą samodzielność i dobre funkcjonowanie w społeczeństwie. Tak duży plan wymaga dużych pieniędzy – na szczęście V, jubileuszowa odsłona Pomagania za Jechanie niesie ze sobą wiele niespodzianek!

W tegoroczną trasę wyruszą aż 3 ekipy, które wspólnymi siłami narysują na mapie polski gigantyczną cyfrę 5. Pierwsza (Michał, Magda, Witek i Kamila) ruszy z Kędzierzyna-Koźla, druga (Maciej, Rafał i Krzysztof) z Suwałk, a trzecia (Marlena, Anna i Renata) z Gdańska. Wszystkie grupy zakończą swój rajd w Pilawie. Postępy rowerzystów będzie można obserwować na facebooku i instagramie akcji Pomaganie za Jechanie. W mediach społecznościowych już niedługo pojawią się również pierwsze konkursy, zabawy i licytacje charytatywne na rzecz dzieci z Jeleni. Organizatorzy nie kryją dumy, komentując przygotowania do tegorocznego rajdu:

Michał Majchrzak – pomysłodawca akcji Pomaganie za Jechanie – zaraził się miłością do rowerowych wypraw od przyjaciela, który odbył samotną podróż na dwóch kółkach. Po przejechaniu szlaku Green Velo oraz, rok później, trasy z Helu do Świnoujścia pokochał wolność, którą daje rower i postanowił połączyć tę pasję z działaniami charytatywnymi. Obserwując rozgłos, który zyskują biegaczy, pływacy, czy właśnie rowerzyści organizujący charytatywne rajdy, uwierzył, że również jemu może się udać! Jednak początki nie były łatwe.

Pierwsza próba ruszenia ze zbiórką w 2017 roku zakończyła się fiaskiem. Michał wyszedł jednak z tego niepowodzenia z nową motywacją i solidną dawką wiedzy, która w 2018 roku, we współpracy z fundacją Bread Of Life z Kalisza i drugim pasjonatem Kacprem, pozwoliła mu zorganizować pierwszą edycję Pomagania za Jechanie, podczas której pokonał trasę ze Świnoujścia do Karpacza i zebrał niespełna 5 000 zł na leczenie i rehabilitację Wiktorii Tomaszewskiej. Kolejne edycje rajdu przynosiły coraz większe, charytatywne sukcesy:

  • W 2019 roku Michał i Kacper pokonali bardzo trudną trasę z Karpacza do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i zebrali ponad 4 000 zł dla Wiktorii i Zoji
  • W 2021 roku z nowym kompanem – Witkiem – pokonali trasę z Elbląga do Końca Świata (gmina Kraszewice) zbierając przy tym 22 000 zł dla Dawida, Bolka i Julki.
  • Rok 2022 natomiast to sztafeta dookoła kraju, w która udział wzięło 14 śmiałków. Ich wspólne wysiłki przyniosły 41 100 zł dla Julii i Karola! Również w tym roku akcja zyskała rozgłos za granicą – dołączył do niej Marcin – Polak na co dzień mieszkający w Holandii. Postanowił przemierzyć na rowerze ten niewielki kraj i opowiedzieć jego mieszkańcom o Pomaganiu za Jechanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane