Reklama

Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty

Data:

- Reklama -

W Suwałkach rozpoczął się egzamin ósmoklasisty, który potrwa trzy dni i obejmie testy z języka polskiego, matematyki i jednego języka nowożytnego. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i nie ma minimalnego wymaganego wyniku. Wyniki będą dostępne 3 lipca, a szczegółowe zaświadczenia – 6 lipca.

Uczniowie już teraz mogą aplikować do szkół ponadpodstawowych dzięki elektronicznemu systemowi. Nabór do oddziałów dwujęzycznych i międzynarodowych trwa krócej i wymaga sprawdzianu kompetencji językowych. Kandydaci zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu się 18 lipca, a ostateczne decyzje należy podjąć i zaświadczenia dostarczyć do wybranej szkoły do 21 lipca. Listy zakwalifikowanych i nieprzyjętych kandydatów zostaną ogłoszone 24 lipca.

Uwaga!! Nabór do szkół z oddziałami dwujęzycznymi i oddziałem międzynarodowym trwa krócej, tj. do 29 maja 2023 r. do godz. 15.00. Wszyscy, kandydaci, którzy wybrali oddział dwujęzyczny lub międzynarodowy (nawet jeżeli jest to 5 lub 10 preferencja) muszą wydrukować wniosek i złożyć go w szkole „pierwszego” wyboru do dnia 29 maja 2023 r.

Do oddziałów dwujęzycznych i międzynarodowego zostaną przeprowadzone sprawdziany kompetencji językowych: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – 2 czerwca 2023 r. o godz. 12.00; III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach – 6 czerwca 2023 r. o godz. 10.00.

Od 23 czerwca do 12 lipca 2023 r. do godz. 15.00 należy złożyć w tzw. „szkole pierwszego wyboru” kopię lub oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

18 lipca 2023 r. o godz. 10.00 zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Od 18 do 21 lipca 2023 r. do godz. 15.00 kandydaci będą mieli czas na podjęcie ostatecznej decyzji i dostarczenie oryginałów świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu (o ile nie zrobili tego wcześniej) do szkoły, do której zostali zakwalifikowani i w której chcą kontynuować naukę. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych oraz/lub psychologicznych.
24 lipca 2023 r. o godz. 10.00 szkoły podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane