Reklama

Szkolenia i dyżury dla przedsiębiorców z rozliczenia składki zdrowotnej

Data:

- Reklama -

W tym roku, po raz pierwszy część płatników składek musi złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za ubiegły rok. Rozliczenie do ZUS-u trzeba przekazać do 22 maja.

Oddział ZUS w Białymstoku organizuje webinaria oraz dyżury telefoniczne z tego tematu. Nasi eksperci będą czekać na pytania 11, 17, 18 i 19 maja 2023 roku w godz. 9:00-11:00. pod nr tel. 87 56 52 702, a 15 maja pod nr tel. 85 74 86 453. Szkolenia natomiast odbędą się w środę – 10 maja i we wtorek 16 maja w godz. 9-11.00.

Aby wziąć udział w webinariach, należy wcześniej zgłosić chęć udziału na adres email: szkolenia_bialystok@zus.pl. Zapisy potrwają na pierwsze zajęcia do 9, a na drugie do 15 maja. Po zgłoszeniu, na adres email podany przez klienta, zostanie przesłany link do webinarium „Roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne”. Uczestniczenie w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniach online, ze względu na to, że przedsiębiorcy będą składać takie dokumenty po raz pierwszy. Nic więc dziwnego, że mogą pojawić się trudności, niejasności, a jeśli mamy wątpliwości to najlepiej wiedzę zweryfikować u źródła, czyli u ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Czas na złożenie dokumentu osoby prowadzące działalności gospodarczej mają do 22 maja. Obowiązek ten dotyczy przedsiębiorców, którzy są  opodatkowani na zasadach ogólnych, czyli podatkiem liniowym lub skalą podatkową albo ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie podlaskim.

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej nie dotyczy: płatników na karcie podatkowej, twórców i artystów, wspólników spółki komandytowej, jednoosobowej spółki z o.o. oraz osób współpracujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców w 2024 roku

Wysokość składki zdrowotnej dla przedsiębiorców jest zróżnicowana. Oblicza się...

Nowe wysokości składek na ubezpieczenia społeczne w 2024 r.

Wraz ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia i prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia...

Wciąż rośnie liczba cudzoziemców legalnie pracujących w Polsce

Na koniec maja 2023 roku liczba cudzoziemców w ubezpieczeniu...

Konto w banku czy wizyta listonosza – co wybierają emeryci?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w województwie podlaskim wypłaca co miesiąc...