Reklama

Więcej zieleni w mieście

Data:

- Reklama -

Łąki kwietne, ogrody deszczowe, parki kieszonkowe, zielone przystanki i ograniczenie użycia betonu na terenach miejskich – to przedsięwzięcia, które otrzymają dotacje unijne z kończącego się programu regionalnego. Na te pieniądze czekały m.in. Suwałki.

O planach „zazielenienia” miasta pisaliśmy już w lutym. Suwałki złożyły wniosek i otrzymały pieniądze z budżetu województwa podlaskiego.

Dotacje zostaną przyznane nie tylko Suwałkom, ale też gminom Drohiczyn, Wasilków, Dąbrowa Białostocka, Szczuczyn.

Podlaskie inwestuje w środowisko, a łączna kwota wsparcia wynosi w tym przypadku ponad 6,7 mln zł. Przyznanie tak wysokiej sumy było możliwe dzięki decyzji zarządu województwa o zwiększeniu puli środków przeznaczonych na „zielone inwestycje”.

Miasto Suwałki planuje utworzenie czterech parków kieszonkowych, dwóch parków linearnych oraz sześciu zielonych przystanków. Ponadto, przewiduje się likwidację betonowych nawierzchni w trzech miejscach oraz nasadzenia drzew. W ramach projektu powstaną także łąki kwietne oraz schronienia dla owadów, płazów, gadów, ptaków i ssaków. Zostaną też zainstalowane poidełka i karmniki dla ptaków. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 1 mln zł, z czego blisko 900 tys. zł pokryje dotacja.

Mniej „betonozy”, jeśli uda się zdobyć pieniądze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Zielone Suwałki” już w realizacji

Suwałki przygotowują się do zielonej rewolucji, która ma na...

Mniej „betonozy”, jeśli uda się zdobyć pieniądze

Suwałki mogą pozyskać nawet 1 mln zł na projekt...

Pojawią się tysiące kwiatów, setki drzew i krzewów

Na suwalskich rabatach i skwerach pojawi się prawie 50...