Reklama

Dziesięć medali kolarzy

Data:

- Reklama -

Supraśl przyciąga nie tylko turystów, ale i tłumy kolarzy. Jest stałym punktem cyklu wyścigów „Maratony Kresowe”. Dla amatorów jazdy na rowerze górskim trasy prowadzące przez Puszczę Knyszyńską oferują możliwość sprawdzenia się podczas długich podjazdów oraz wiele emocji podczas szybkich zjazdów wąskimi, leśnymi ścieżkami. Zawodnicy MTB Suwałki kolejny wyścig mają za sobą.

W niedzielę, 2 lipca, dwudziestoosobowa reprezentacja Klubu Rowerowego MTB Suwałki stanęła na starcie wyścigu w Supraślu. Tuż przed startem zaczęło padać, co sprawiło, że warunki w lesie stały się dość trudne. Łatwo było o błąd, który kończył się upadkiem. Na szczęście zawodnicy i zawodniczki z Suwałk uniknęli takich przygód i wszyscy bezpiecznie ukończyli rywalizację z doskonałymi wynikami. Po ogłoszeniu rezultatów okazało się, że zdobyli aż dziesięć miejsc na podium.

Joanna Szadkowska zajęła pierwsze miejsce w kategorii K30-39, Dariusz Tasior (świętujący tego dnia urodziny) był pierwszy w kategorii M50-59, a Antoni Wińcza triumfował w kategorii M60-69. Małgorzata Walendzewicz zajęła drugie miejsce w kategorii K40+ na dystansie FIT, a Mikołaj Szeliga zajął trzecie miejsce w kategorii M16-29 na dystansie Maraton. Andrzej Bąkała zdobył trzecie miejsce w kategorii M60-69, Dariusz Klin był trzeci w kategorii M70+, a Michał Woroniecki zajął trzecie miejsce w kategorii M15-39 na dystansie FIT.

Do sukcesów dorosłych dołączyli młodsi zawodnicy, startujący na dystansach FIT i MINI. Zespół młodzików w składzie: Filip Chmielewski, Dawid Czerniawski, Filip Klekotko i Hubert Pomian zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu FIT. Natomiast drużyna żaków w składzie: Dębski Michał, Adrian Pietkiewicz, Bartosz Pomian, Aleksander Bryliński i Dawid Gabor zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu MINI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Finał w Siemiatyczach

W sobotę, 30 września, w Siemiatyczach odbył się finałowy...

Maratony Kresowe powróciły na Suwalszczyznę

Po długiej przerwie, 16 września 2023 roku, Maratony Kresowe...

Rykowisko, koncerty, filmy

W tym tygodniu, prócz dużego koncertu organizowanego w Suwałkach...

Mikołaj Szeliga w Wiśle zdobył brąz

W sobotę 9 września 2023 w Wiśle odbyły się...